Zapraszamy na wydarzenie sportowe "Z podwórka na bieżnię"

Serdecznie zapraszamy szkoły podstawowe na wydarzenie sportowe pn. "Z podwórka na bieżnię", które odbędzie się na Stadionie Miejskim w Oleśnie w dniu 26 września 2023 r.

Z podwórka na bieżnię to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci ze szkół podstawowych, uczniów klas od IV do VI. Udział w akcji jest BEZPŁATNY, a rejestracja odbywa się za pośrednictwem szkół.

Plakat krótki.jpeg

Wyróżnikiem imprezy jest połączenie rywalizacji sportowej z występami artystycznymi i zabawą. Całość wydarzenia odbywa się na otwartych, okólnych bieżniach lekkoatletycznych. Każdy uczestnik projektu otrzymuje pamiątkową koszulkę i medal, a w trakcie imprezy owoce i wodę.

Wydarzenie będzie również okazją do poznania olimpijczyków. W wydarzeniu wezmą udział:

Paweł Januszewski - mistrz Polski na niskich płotkach, mistrz Europy z Budapesztu (1998), olimpijczyk z Atlanty (1996) i Sydney (2000)

oraz

Sebastian Chmara - wieloboista, halowy mistrz świata w 7-boju (1998) i mistrz Europy (1998) w tej konkurencji, olimpijczyk z Atlanty (1996).

Impreza w Oleśnie rozpocznie się rozgrzewką w rytm muzyki prowadzoną ze sceny przez gwiazdy sportu i animatorów. Następnie dzieci, nauczyciele i opiekunowie wezmą udział w biegu integracyjnym na dystansie 600 metrów, bez rywalizacji i pomiaru czasu. Po zakończeniu biegu integracyjnego realizowana jest główna część wydarzenia, czyli rywalizacja w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych. Uczestnicy podczas wydarzenia będą rywalizować w 4 konkurencjach według podziału na kategorie wiekowe:
- biegi na dystansie 40 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI
- biegi na dystansie 40 m przez płotki (bezpieczne piankowe o wys. ok 30-35cm) dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI
- biegi na dystansie 200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI
- bieg sztafetowy na dystansie 12x200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W REGULAMINIE WYDARZENIA: PDFRegulamin wydarzenia - Z podwórka na bieżnię - Olesno 26.09.2023.pdf (171,72KB)
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYPDFFormularz Zgłoszeniowy.pdf (95,60KB)

Plakat wydarzenia: PDFPlakat wydarzenia - Olesno.pdf (2,41MB)
Zaproszenie dla szkół: PDFZaproszenie dla szkół do Olesna.pdf (1,14MB)

ZGŁOSZEŃ dokonują szkoły za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie internetowej: www.sportgeneracja.pl/zapisy/

i/lub wysyłając skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres mailowy: (w razie jakichkolwiek pytań można również wysyłać maile pod ten adres).

ZGŁOSZENIA należy dokonać do dnia 25.09.2023 r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Wydarzenie jest współfinansowane przez Fundację ORLEN, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Gminę Olesno.

Zaproszenie dla szkół do Olesna_page-0001.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: