Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oleśnie

Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oleśnie zainaugurowało nowy rok akademicki 3 października br. w Miejskim Domu Kultury. Wśród przybyłych gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych gminnych i powiatowych oraz innych instytucji współpracujących i wspierających stowarzyszenie. Sala lustrzana MDK była zapełniona „studentami”, którzy wraz z gośćmi odśpiewali Gaudeamus Igitur, hymn studencki i aktywnie uczestniczyli w niezwykłym wykładzie inauguracyjnym pani Ewy Kassali, autorki wielu ciekawych książek (głównie o kobietach), specjalistki od autoprezentacji i wystąpień publicznych i in.

Sala Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie, jak powiedział Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, zamieniła się w salę akademicką. Był plan zajęć: lektoraty językowe (angielski i niemiecki), relaksacyjne, profilaktyczne z psychologiem, wokalne, treningi tenisa ziemnego oraz informatyczne, w tym z obsługi smartfona jako szkolenie on-line oraz listy zapisów na nie.

Była informacja o aktualnie realizowanych projektach UTW: ERASMUS+ dla seniorów – czyli zagraniczne wyjazdy edukacyjne realizowane z Fundacją Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych, MOKRADŁA – projekt ekologiczny z Fundacją Ziemia i Ludzie oraz projekt JAK DOBRZE MIEĆ SĄSIADA dla grup wokalnych z Olesna, Dobrodzienia, Praszki i Kluczborka dofinansowany przez Urząd Marszałkowski w Opolu.

W przygotowaniu – projekt treningów tenisa ziemnego, który we współpracy z Gminą Olesno pozwoli seniorom rozwijać także tę aktywność.

Spotkanie prowadziła Maria Podgórska, prezeska SUTW.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: