Budowa budynku wielorodzinnego w ramach SIM oficjalnie rozpoczęta!

14 września br. podpisana została umowa z Wykonawcą a dziś, 11 października 2023 r., została wbita pierwsza, symboliczna łopata, pod budowę pierwszego w naszym województwie, budynku wielorodzinnego, który wybudowany zostanie w naszym mieście przez Spółkę pod nazwą „Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa SIM Opolskie sp. z o.o.”.

olesno2.jpeg

Gmina Olesno jest jednym z 12 samorządów woj. opolskiego wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości, które są współwłaścicielami Spółki pod nazwą „Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa SIM Opolskie sp. z o.o.”.

Głównym celem funkcjonowania SIM-u jest budowanie lokali mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu z dojściem do własności. Będą to mieszkania o wysokim standardzie, wybudowane z wysokiej jakości materiałów.

Na skrzyżowaniu ulic Małe Przedmieście i Słowackiego wzniesiony zostanie trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny z 15 mieszkaniami o powierzchni użytkowej od 40 m2 do 80 m2.


Mieszkania nie będą miały charakteru lokali socjalnych a będą przeznaczone dla osób i rodzin nieposiadających własnego lokalu na terenie Gminy Olesno, ale które dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania.

Szczegółowy regulamin przydziału mieszkań przy ulicy Słowackiego w Oleśnie, powinien zostać zatwierdzony na najbliższej sesji Rady Miejskiej w październiku 2023 roku.

Wykonawcą robót jest firma: BIL Sp. z o. o 45-127 Opole ul. Usługowa 6.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: