XXIV Przegląd Piosenki Poetyckiej w Oleśnie

W ten miniony weekend, 14 października 2023 r. w Miejski Dom Kultury w Oleśnie odbył się XXIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej. Od rana odbywały się próby, zespoły przygotowywały się do występów, panował muzyczny klimat, a Miejski Dom Kultury w Oleśnie tętnił życiem! W przeglądzie udział wzięło 23 wykonawców. Poziom był bardzo wysoki a jury nie miało łatwego zadania. Wieczorem odbył się Koncert Laureatów Konkursu oraz Koncert Gościa Przeglądu - Kuby Sienkiewicza z zespołem.

Jury w składzie: Tomasz Lewandowski – przewodniczący, Jerzy Filar, Piotr Nowicki, Ernest Hober, Ewelina Rucińska po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych postanowiło przyznać dwa równorzędne wyróżnienia w wysokości 350 zł dla:

  • Duetu „Ula i Mikołaj”,
  • Zespołu „Sza!”.

oraz

  • III miejsce dla Zespołu „Kilka czułości” nagroda 700,00 zł
  • II miejsce dla Weroniki Hoffmann nagroda 1200,00 zł
  • I miejsce dla Trio Maria Kubicka, Maksymilian Steczek, Artur Kuś nagroda 1700,00 zł

Nagrodę specjalną im. Mariusza Kozioła w wysokości 700,00 zł. jury przyznało Emilowi Smardzewskiemu.

Jury postanowiło nominować do udziału w 59. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie Trio Maria Kubicka, Maksymilian Steczek, Artur Kuś.

Jury postanowiło nominować do udziału w 52. Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej Bazuna Zespół „Imaginacja”.

Jury postanowiło nominować do udziału w 57. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej Zespół „Daligo”, Zespół „Drzewo”.

Nagrody zwycięzcom wręczał Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wraz z dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie Markiem Kudrą 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne przeglądy!

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: