O Gminie Olesno podczas Forum Lokalnego Biznesu

We wtorek, 17 października 2023 r., w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie, odbyło się spotkanie organizowane w ramach Forum Lokalnego Biznesu. Jest to inicjatywa Nowej Trybuny Opolskiej przygotowana lokalnych przedsiębiorców. Udział w niej wzięli samorządowcy, w tym Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki oraz właściciele i menadżerowi firm z powiatu oleskiego, a wykładów słuchali uczniowie oleskich szkół średnich w ramach zajęć z biznesu i zarządzania.

DSC_0553.jpeg

Burmistrz Olesna podkreślił, że tego rodzaju spotkań nigdy nie jest za wiele. Żeby przyciągnąć inwestora, trzeba mnóstwo rozmów i spotkań, wiele osób musi o to zabiegać. Wspólnie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną Gmina Olesno przygotowała i uzbroiła teren dla inwestorów.  Zwieńczeniem tego było oddanie do użytku obwodnicy Olesna, drogi ekspresowej kategorii S, która znajduje się dosłownie kilkaset metrów od terów inwestycyjnych w naszej gminie.

O znaczeniu nowo otwartej drogi ekspresowej S11 dla inwestorów, mówił także Jacek Bialik, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Podczas spotkania do gości słowa kierowali także Witold Rygorowicz, Przedstawiciel Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, który podpowiadał, jak postawić pierwszy krok na zagranicznych rynkach, Maciej Sulima, specjalista ds. obrotu nieruchomościami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A, mówił o korzyściach płynących z Polskiej Strefy Inwestycji, a Adam Aniszewski, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Opolu opowiadał o kompleksowej strategii wsparcia przedsiębiorstw, nowym Nowe narzędziu Agencji Rozwoju Przemysłu.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: