Ważna informacja dla rolników!

Ważna informacja dla rolników o możliwości składania wniosków o pomoc dla producentów zbóż i roślin oleistych, przez tych producentów, którzy ubiegali się o przyznanie tego wsparcia w ramach naboru prowadzonego między 1 czerwca a 31 lipca 2023 r., spełnili warunki, ale nie otrzymali dofinansowania.

Z uwagi, że część rolników którzy składali wnioski o w/w pomoc ze względu na wyczerpanie  środków z budżetu, tej pomocy nie otrzymali, Ministerstwo Rolnictwa wystąpiło do Komisji Europejskiej o zgodę na przeznaczenie dodatkowych środków z pomocy krajowej, taka zgoda została udzielona.

Jednocześnie ze względu na inne źródło finansowana tej pomocy, niezbędne jest złożenie nowego wniosku o pomoc.

Mając na uwadze, że dopiero  16% rolników uprawnionych do tej pomocy złożyło nowe wnioski, proszę Państwa o  poinformowanie rolników.

Wnioski, rolnicy mogą składać do 31 października 2023, osobiście w Biurze Powiatowym  ARiMR w Oleśnie, za pośrednictwem poczty, lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Wniosek wraz z instrukcją:

PDFZał_Klauzula_informacyjna_do_wniosku_o_pomoc_oleiste-1.pdf (184,96KB)
PDFInstrukcja_do_wniosku_o_pomoc_oleiste_-2.pdf (847,39KB)
PDFWniosek_o_pomoc_oleiste-2.pdf (320,22KB)
 

Link do strony - https://www.gov.pl/web/arimr/pomoc-krajowa-dla-producentow-kukurydzy-zyta-jeczmienia-owsa-pszenzyta-mieszanek-zbozowych-rzepaku-lub-rzepiku

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: