W dniu wczorajszym, 13 sierpnia 2025 r., w Urzędzie Miejskim w Oleśnie, odbyło się wyjątkowe spotkanie Burmistrza Piotra Grędy z Kingą Piśniak, wychowanką UKS Korona Olesno i świeżo upieczoną medalistką Młodzieżowych Igrzysk EYOF 2025 w Skopje.

Podczas emocjonującego turnieju w stolicy Macedonii Północnej, Żeńska Reprezentacja Polski w siatkówce po zaciętym meczu z Węgrami wygrała 3:2, zdobywając tym samym brązowy medal. Co ciekawe, w fazie grupowej to właśnie Węgierki okazały się lepsze, wygrywając 3:1 – tym większa była satysfakcja z rewanżu i końcowego sukcesu. Jedną z bohaterek tego sukcesu była nasza Kinga Piśniak, która pokazała wielkie serce do gry i ogromną determinację.
Burmistrz gratulując Kindze, podkreślił nie tylko jej sportowy talent, ale też wzorową postawę, która może być inspiracją dla młodszych mieszkańców i adeptek siatkówki. W podziękowaniu za promocję naszego miasta i klubu z którego się wywodzi, wręczył jej upominek, za co w rewanżu otrzymał olimpijską przypinkę
Gratulujemy Kindze i całej reprezentacji. Taki sukces to efekt ciężkiej pracy, poświęcenia i pasji!
W spotkaniu Kindze towarzyszył pan Marek Kwieciński – pierwszy trener Kingi, a jednocześnie prezes UKS Korona Olesno.
Obecnie Kinga jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku
Gratulujemy całej ekipie i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
Kinga Piśniak