Darek Rodewald na podium Africa Eco Race 2018!

Tym razem nie w rajdzie Dakar, a w Africa Eco Race 2018, wystartował i zwyciężył Dariusz Rodewald! Oleśnianin wraz ze swoim teamem, stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii ciężarówek. To fantastyczna promocja Olesna!

Holendersko-polsko-hiszpańska załoga 31 grudnia 2017 r. pojawiła się na starcie w Monako, następnie przepłynęła promem do Maroka, a stamtąd do... Dakaru.

9475_0_large.jpeg

To nie pomyłka - Africa Eco Race to rajd prowadzący do senegalskiego miasta Dakar, podczas gdy rajd Dakar już od dekady rozgrywany jest na drugim końcu świata, w Ameryce Południowej. Jednocześnie, jak tłumaczy sam Gerard de Rooy, afrykańskie zmagania okazują się znacznie ciekawsze i przyjemniejsze niż południowoamerykański Dakar. Dlatego też w tym roku słynne Iveco Powerstar wystartowało właśnie w Africa Eco Race.

Gerard de Rooy, Darek Rodewald i Moisès Torrallardony w klasyfikacji generalnej Auto/Camion, zajęli miejsce czwarte. Ciekawostką jest, że w pierwszej edycji rajdu w 2009 roku, T4 wygrał ojciec Gerarda - Jan de Rooy.

 

Dariusz Rodewald za swoje osiągnięcia i związaną z tym promocję naszego miasta na skalę miedzynarodową, nagrodzony został "Rożą Olesna 2012".

Panie Dariuszu - GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WIELU KOLEJNYCH FANTASTYCZNYCH WYZWAŃ!

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: