Trasy rowerowe

Oddaję do Twoich rąk przewodnik rowerowy po Ziemi Oleskiej, zapraszając do zwiedzania jednego z najstarszych miast śląskich i jego okolic. Czekają na Ciebie szlaki rowerowe biegnące przez malownicze tereny, łąki i lasy, do których na grzybobranie przyjeżdżają mieszkańcy odległych zakątków ościennych województw.

Po drodze będziesz mógł zatrzymać się, by poznać bogactwo dziedzictwa kulturowego i kulinarnego tego regionu.

Na trasie znajdują się warte zwiedzenia miejsca i obiekty o ciekawej historii, których piękno podkreśla nieskażona przyroda.

W trakcie rowerowych wycieczek możesz zrobić sobie przerwę i skorzystać z bogatej bazy rekreacyjno-sportowej oraz nabrać sił, smakując regionalnych przysmaków z „Oleskiego Koszyka”.

Przygotuj rower, wybierz trasę i zwiedzaj Ziemię Oleską. Jestem przekonany, że znajdziesz tu coś dla siebie!


Burmistrz Olesna
Sylwester Lewicki

 

przewodnik.jpeg
Najnowszy przewodnik (październik 2020) można pobrać w wersji elektronicznej - PDFRowerowy przewodnik turystyczny (4,09MB) lub otrzymać bezpłatnie w Urzędzie Miejskim (wcześniej zadzwoń, żeby zarezerwować egzemplarz - tel. 34 350 91 72). 

 

Mapa do pobrania PDFMapa do rowerowego przewodnika turystycznego (2,45MB)

Mapa-1.jpeg 

Opisane w przewodniku trasy, to tylko kilka z wielu propozycji rowerowych wycieczek po Ziemi Oleskiej. Kolejne materiały są w trakcie opracowywania. 

 


 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: