Trasy rowerowe

Trasy rowerowe w okolicach Olesna dają doskonałą możliwość spędzania czasu wolnego w sposób aktywny.

 

Turystyczne Trasy Rowerowe Okolic Olesna.jpeg

 

Pliki do pobrania:
JPEGTurystyczne Trasy Rowerowe Okolic Olesna.jpeg

Trasa pierwsza jest fragmentem trasy Szlaku Drewnianych Kościołów Województwa Opolskiego.
Na terenie gminy Olesno rozpoczyna się ona w lesie od strony gminy Kluczbork pomiędzy Brzezinką a Starą Chudobą. Prowadzi drogami leśnymi obok ośrodka wypoczynkowego w Starym Oleśnie i wywierzyska Siedem Źródeł do kościoła św. Anny. Kończy się przy stacji kolejowej w Oleśnie.

Trasa druga stanowi fragment trasy Szlakiem Sanktuariów.
W granice gminy Olesno wchodzi w lesie od strony gminy Dobrodzień w okolicach Kolonii Łomnickiej. Prowadzi drogą asfaltową obok kościoła w Wysokiej oraz drewnianego kościoła w Grodzisku. Dalej ulicami Olesna ( ul. Lubliniecką, Grottgera, Matejki, Konopnickiej i Dworcową ) do stacji PKP i ulica Gorzowską do kościoła św. Anny. Dalej w kierunku Boroszowa przechodzi obok stawu Żurawiniec i mijając drewniany kościół wchodzi w granice gminy Radłów.

Trasa trzecia stanowi połączenie gmin Olesno i Zębowice.
Trasa ta rozpoczyna się przy stacji PKP w Oleśnie i prowadzi przez Rynek, częściowo chodnikami zamienionymi w ciągi pieszo-rowerowe, a częściowo jezdniami ulic. Dalej biegnie drogą gruntową do drewnianego kościoła w Wachowie, drogą asfaltowa do Leśnej, po czym leśną do Osiecka w gminie Zębowice.

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: