Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Oleska Biblioteka Publiczna 

Oleska Biblioteka Publiczna im. Jakuba Alberta Pieloka - rok założenia: 1945. Oleska Biblioteka Publiczna w Oleśnie działa nieprzerwanie od 1945 r. (poprzednio jako: Powiatowa Biblioteka Publiczna, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna). Od 1970 biblioteka ma siedzibę w gmachu przy ul. Aleksandra 5. Mieszczą się tutaj: Wypożyczalnia Główna i Filia dla dzieci.

Wydzielone grupy zbiorów Wypożyczalni Głównej stanowią: literatura regionalna i piśmiennictwo w języku niemieckim. Biblioteka gromadzi wszystkie ukazujące się wydawnictwa dotyczące ziemi oleskiej i ważniejsze publikacje na temat Śląska. 

Księgozbiór w języku niemieckim obejmuje głównie literaturę krajów niemieckiego obszaru językowego oraz publikacje dotyczące kultury, historii i teraźniejszości tych regionów. 

W mniejszym zakresie gromadzone są wydawnictwa w języku angielskim i nie stanowią one wydzielonego zbioru. Publikacje języku niemieckim i angielskim dla dzieci ma w swoich zbiorach Filia Dla Dzieci.

Przy Wypożyczalni Głównej działa Wideoteka. 
Biblioteka uczestniczy w programie powszechnego dostępu do internetu "Ikonka". Użytkownicy mogą nieodpłatnie korzystać z czytelni internetowej.

www: http://www.bibliosfera.olesno.pl/mbp.html 
Adres e-mail: 
Dane adresowe: Jaronia 7, 46-300 Olesno
Telefon: 34 358 24 38 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: