Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Zebranie sprawozdawcze w OSP Wysoka

Jak co roku pierwszy kwartał roku to czas zebrań sprawozdawczych w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Olesno. Przypomnijmy, że w gminie funkcjonuje 16 jednostek OSP.

9512_0_large.jpeg
Sobotni wieczór, 3 marca 2018 r., to czas kolejnych trzech zebrań. Tym razem jedno z zebrań odbyło się w OSP Wysoka. 

Jest to jedna z czterech jednostek gminy włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Do sytemu włączona została już w 1995 roku. Warto też zaznaczyć, że ubiegły rok dla jednostki był wyjątkowo pracowity, ale też i udany. OSP Wysoka wygrała kolejno zawody strażackie szczebla gminnego oraz powiatowego co dało jej awans do startu w zawodach wojewódzkich w roku bieżącym Wzorowo współpracuje z miejscowością partnerską w Czechach. W 2017 roku do akcji ratowniczo-gaśniczych była alarmowana aż 73 razy.

Wśród zaproszonych gości w zebraniu uczestniczyli: Sylwester Lewicki - Burmistrz Olesna a zarazem prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Oleśnie oraz st. kpt. Andrzej Wróbel - Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. Zebranie upłynęło w sympatycznej atmosferze, a zakończyło się wspólną kolacją.

Zebrania w gminnych jednostkach OSP trwają od 27 stycznia do 24 marca 2018 r.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: