XVIII Szkolne Konfrontacje Teatralne

9550_0_med.jpeg

W dniu 9 marca 2018 r. Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki odwiedził Panią Aleksandrę Andryszczak, mieszkankę Olesna, która 12 marca br. kończy 95 lat!

Na scenie oleskiego "Ogólniaka" wystawionych zostało aż 13 spektakli. Na widowni, pomimo soboty wolnej od zajęć, licznie zasiedli uczniowie szkoły, a także Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, który każdego roku z przyjemnością podziwia talent młodych aktorów. 

 

Jury w składzie - Gabriela Muskała (gość specjalny), Artur Majer (przewodniczący), Sławomir Kuźnicki, Jolanta Lewicka, Beata Zug i Iwona Baldy mieli niełatwe zadanie, by wybrać najlepszą grupę teatralną, a także laureatów poszczególnych kategorii.

Oleskie "Oscary" otrzymali:

Najlepsza scenografia - Natalia Gaida, Alicja Hassinger, Agnieszka Lewandowska za „Forum Internetum"

Nominowani:

Anna Krysik, Natalia Baumert za „Inwariant"
Michał Skowronek za „Sacrum"
Martyna Hałupka, Paweł Drynda za „Bezpieczna Przystań"
Patryk Augustyniok, Natalia Brodacka za „Impregnant"
Katarzyna Adamczyk za „Sen o Warszawie"
Emilia Mycka za „Winne"

Najlepsza drugoplanowa rola żeńska - Daria Grabińska za rolę Trola w spektaklu „Forum Internetum"

Nominowani:

Angelika Bialoskowska za rolę Adrianny w spektaklu „Inwariant"
Natalia Baumert za rolę Magdaleny w spektaklu „Inwariant"
Stefania Prochota za rolę Jagody w spektaklu „Inwariant"
Tatiana Kokot za rolę Szefowej w spektaklu „Stopklatka"
Aleksandra Kołecka za rolę Pracownicy II w spektaklu „Stopklatka"
Urszula Słonina za rolę Blair w spektaklu „C9H13N"
Kaja Żylak za rolę Kochanicy w spektaklu „Winne"

Najlepsza drugoplanowa rola męska - Jakub Wiecha za rolę Mężczyzny w spektaklu „Życie po życiu"

Nominowani:

Armin Kubosz za rolę Chłopaka w spektaklu „Aula rozpusty"
Dominik Flak za rolę Chłopczyny w spektaklu „Sacrum"
Jakub Grajcar za rolę Ignacego w spektaklu „A to zła kobieta była..."
Marcin Psyk za rolę Alvara w spektaklu „Impregnant"

Najlepszy scenariusz - Anna Krysik za „Inwariant"

Michał Skowronek za „Sacrum"
Maciej Zagrobelny za „Forum Internetum"
Nicole Zug za „Życie po życiu"
Natalia Brodacka, Patryk Augustyniok za „Impregnant"

Najlepsza reżyseria - Michał Skowronek za „Sacrum"

Anna Krysik, Natalia Baumert za „Inwariant"
Alicja Hassinger za „Forum Internetum"
Tatiana Kokot za „Stopklatkę"

Najlepsza pierwszoplanowa rola żeńska - Aleksandra Stampska za rolę Jessiki Hall w spektaklu „Stopklatka"

Ala Figurniak za rolę Ali w spektaklu „Aula rozpusty"
Weronika Respondek za rolę Anon w spektaklu „Forum Internetum"
Wiktoria Seliga za rolę Victorii w spektaklu „C9H13N"

Najlepsza pierwszoplanowa rola męska - Michał Skowronek za rolę Artysty w spektaklu „Sacrum"

Aaron Wróbel za rolę Onych w spektaklu „Sacrum"
Michał Wieczorek za rolę Króla Pepe w spektaklu „Forum Internetum"
Kacper Świerczek za rolę Bartka w spektaklu „A to zła kobieta była..."
Jakub Kierat za rolę Mike'a Sweazy w spektaklu „Stopklatka"
Jakub Kierat za rolę Caspera w spektaklu „C9H13N"

Najlepsze spektakle: 

III miejsce- „Inwariant" (IIc)

II miejsce- „Forum Internetum" (IIb)

I miejsce- „Sacrum" (IIIc)

Nagroda publiczności - "Impregnant" (Ia)

Najlepszy plakat - Iga Wiercińska- „Życie po życiu" (Ib)

GALERIA ZDJĘĆ

Zdjęcia wykonali - Weronika Respondek, Vanessa Wolny, Daria Grabińska, Dawid Bomba, Łukasz Wiatr.

Wszystkie spektakle można zobaczyć w Internecie: 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLdOARF0TNMEhGauswCypr53IFLuw_U2hT

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: