Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

"Kiedy myślę Ojczyzna..."

13 marca 2018 w MDK - u w Oleśnie odbyło się przedstawienie poetycko - muzyczne pt.„Kiedy myślę Ojczyzna...". Mottem spotkania były słowa Jana Pawła II.

9558_0_med.jpeg
Było to już trzecie spotkanie z poezją i muzyką zorganizowane przez uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnie. Tym razem tematyka była poważna, trudna i wymagająca dojrzałego odbiorcy. Ukazano piękno ojczystej ziemi, jej niełatwe dzieje, bohaterstwo ludzi, radość z odzyskania niepodległości, II wojnę światową, czasy komunizmu, strajki, protesty Polaków, odzyskanie wolności. Widzowie mogli uświadomić sobie, czym jest dla nas Ojczyzna, słuchając mądrych tekstów J. Kochanowkiego, Cz. Miłosza, I. Krasickiego, W. Szymborskiej, J. Kofty, A.Osieckiej, M. Grechuty. Piękna patriotyczna muzyka, uświadomiła zgromadzonym, że o wolność trzeba dbać, szanować ją, gdyż jest skarbem, który nie został nam dany na zawsze. Spektakl został wzbogacony pięknym, poruszającym tańcem kruków, który ukazywał utratę niepodległości. Przedstawiono również scenkę baletową pod tytułem „Wolna Polska". Wizualizacja wydarzeń historycznych - wyświetlane filmy, zdjęcia i teledyski ukazały trudną drogę Polski do wolności. Dekoracja w barwach narodowych była dopełnieniem treści spektaklu. W przedstawieniu wzięło udział ponad 70. uczniów, którzy stworzyli trzy grupy: recytatorską, muzyczną i taneczną. Spektakl został wyreżyserowany przez polonistki: Anetę Paśmionkę, Barbarę Urbańczyk, Sławomirę Trzaskowską, Anetę Maryniak. Oprawę muzyczną przygotował Bogdan Mieszkalski - nauczyciel muzyki.

Dzięki poezji i muzyce, po raz kolejny, przeżyliśmy wyjątkowe chwile, za które dziękujemy organizatorom i publiczności.

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: