Laureaci oraz finaliści konkursów w roku szkolnym 2017/2018

Publikujemy listę nazwisk uczniów - laureatów i finalistów konkursów w roku szkolnym 2017/2018.

9570_0_med.jpeg

Konkursy przedmiotowe:

Uczniowie klas gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Oleśnie oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie w roku szkolnym 2017/2018 wzięli udział w konkurach z następujących przedmiotów: języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, matematyki, historii, geografii, biologii, fizyki, chemii oraz religii. Natomiast uczniowie szkół podstawowych z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii oraz religii.

Tradycyjnie konkursy odbywały się w trzech etapach: szkolnym, gminnym i wojewódzkim. Aby zostać zakwalifikowanym do etapu gminnego, uczeń musiał uzyskać w etapie szkolnym nie mniej niż 75% punktów możliwych do zdobycia. Udział w finale wojewódzkim gwarantowało zdobycie 85% punktów w etapie gminnym.

W kategorii klas gimnazjalnych laureatami poszczególnych konkursów przedmiotowych zostali:

Wojewódzki Konkurs Geograficzny:
1) Patryk Gładysz
2) Weronika Dembowska 
3) Samuel Giza
4) Józef Mann
5) Magdalena Pownuk 
6) Wiktoria Kula
7) Zuzanna Wilam

Wszyscy są uczniami PSP nr 1 w Oleśnie, opiekun Pani Jadwiga Sokołowska.

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego:
1) Magdalena Pownuk - PSP nr 1 w Oleśnie,
2) Kathrin Posor - PSP nr 2 w Oleśnie,
3) Maximilan Häusler - PSP nr 2 w Oleśnie,
4) Maximilian Baron - PSP nr 1 w Oleśnie,

Opiekunowie: Pani Ewa Wystalska z PSP nr 1 w Oleśnie oraz Pan Cezary Łuczak z PSP nr 2 w Oleśnie.

Wojewódzki Konkurs Chemiczny:
1) Marta Respondek 
2) Iga Wawrzyniak

Obie to uczennice PSP nr 2 w Oleśnie, opiekun Pani Małgorzata Skoczylas.

Wojewódzki Konkurs Historyczny:
1) Szymon Maryniak

Uczeń PSP nr 1 w Oleśnie, opiekun Pan Piotr Gręda

Wojewódzki Konkurs Matematyczny:
1) Piotr Zug

Uczeń PSP nr 1 w Oleśnie, opiekun Pani Aldona Kleszcz.

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej:
1)Zuzanna Wilam - PSP nr 1 w Oleśnie
2) Zuzanna Wadowska - PSP nr 1 w Oleśnie
3)Weronika Bogatka - PSP nr 1 w Oleśnie
4) Marta Respondek - PSP nr 2 w Oleśnie

Finalistami wyżej wymienionego konkursu zostali:
1)Michał Sosnowski - PSP nr 1 w Oleśnie
2) Justyna Nowak - PSP nr 1 w Oleśnie
3) Samuel Giza - PSP nr 1 w Oleśnie
4) Oliwia Czołkos - PSP nr 1 w Oleśnie
5) Mateusz Kik - PSP nr 1 w Oleśnie
6) Mateusz Czarnogórski - PSP nr 1 w Oleśnie
7) Karolina Trocha - PSP nr 1 w Oleśnie
8) Alicja Stróżyk - PSP nr 2 w Oleśnie

Opiekunowie: Pani Małgorzata Peciak z PSP nr 1 w Oleśnie oraz Pani Klaudia Gajdecka z PSP nr 2 w Oleśnie.

Wojewódzki Konkurs Fizyczny
Wiktoria Chęcińska - finalistka, uczennica PSP nr 1 w Oleśnie, opiekun Pan Henryk Kucharczyk.

Laureaci oraz finaliści konkursów przedmiotowych w kategorii szkół podstawowych:

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego:
Laureaci:
1)Maciej Jankowski - PSP nr 2 w Oleśnie
2)Hanna Paśmionka - PSP nr 1 w Oleśnie

Finaliści:
1)Julia Hęcińska - PSP nr 1 w Oleśnie
2)Maksymilian Rataj - PSP nr 2 w Oleśnie

Opiekunowie: Pani Ewa Wiecha - Jung z PSP nr 2 w Oleśnie oraz Pani Aneta Paśmionka z PSP nr 1 w Oleśnie.

Wojewódzki Konkurs Matematyczny:
Laureaci:
1) Magdalena Chęcińska - PSP nr 1 w Oleśnie, opiekun Pani Joanna Adamska

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego:
Laureaci:
1)Simon Kaniak - PSP nr 2 w Oleśnie
2)Jakub Paliwoda - PSP nr 2 w Oleśnie
3)Marek Janicki - PSP nr 2 w Oleśnie

Finaliści:
1)Natalia Tomala - PSP nr 1 w Oleśnie

Opiekunowie: Pani Beata Chrzęstek z PSP nr 2 w Oleśnie oraz Pani Ewa Wystalska z PSP nr 1 w Oleśnie.

Wojewódzki Konkurs Historyczny:
Laureaci:
1)Maciej Jankowski - PSP nr 2 Olesno - opiekun Pani Jolanta Smyk

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej:
Laureaci:
1)Natalia Tomala - PSP nr 1 w Oleśnie
2) Hanna Paśmionka - PSP nr 1 w Oleśnie
3) Anna Zug - PSP w Borkach Wielkich
4) Izabela Stróżyk - PSP w Borkach Wielkich
5) Weronika Podzielny - PSP nr 3 w Oleśnie

Finaliści:
1)Karolina Mencel - PSP nr 1 w Oleśnie
2) Miriam Giza - PSP w Borkach Wielkich
3) Wiktoria Glomb - PSP nr 3 w Oleśnie
4) Oliwia Skupin - PSP nr 3 w Oleśnie
5) Kaja Makles - PSP nr 3 w Oleśnie

Opiekunowie: Pani Anna Meryk z PSP w Borkach Wielkich, Pani Małgorzata Peciak z PSP nr 1 w Oleśnie oraz Pani Maria Baron z PSP nr 3 w Oleśnie.

Osiągnięcia uczniów w innych konkursach:

Piotr Zug - laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów, uczeń PSP nr 1 w Oleśnie.

Adrianna Nowak - I miejsce w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża, uczennica PSP nr 2 w Oleśnie.

Izabela Stróżyk oraz Anna Zug - I miejsce jako zespół szkolny w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej, indywidualnie Izabela Stróżyk zajęła I miejsce w województwie, a Anna Zug II miejsce w województwie. Obie to uczennice PSP w Borkach Wielkich.
Martyna Zalewska, Weronika Olczyk oraz Aleksandra Bąk - laureatki Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej OLIMPUS, uczennice PSP nr 3 w Oleśnie

Olga Adamska i Weronika Podzielny - laureatki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki OLIMPUS, uczennice PSP nr 3 w Oleśnie.

Kinga Baron - laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Języka Niemieckiego OLIMPUS, uczennica PSP nr 3 w Oleśnie.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i finalistom

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: