Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

„Opolskie dla biznesu" w Oleśnie

9583_0_med.jpeg
W dniu 6 kwietnia w sali obrad oleskiego Urzędu Miejskiego, odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami w ramach cyklu spotkań „Opolskie dla biznesu", organizowane przez Andrzeja Bułę - Marszałka Województwa Opolskiego.
 

Liczne grono oleskich przedsiębiorców, przybyłych również na zaproszenie Burmistrza Olesna Sylwestra Lewickiego, miało okazję zapoznać się z pełną ofertą unijnego wsparcia, jakie uzyskać mogą od jednostek podlegających samorządowi województwa oraz dowiedzieć się o zmianach w zakresie prawa i podatków.

Przybyłych przedsiębiorców przywitał Starosta Oleski Stanisław Belka oraz Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki. Następnie Roland Wrzeciono, Dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki przedstawił aktualne projekty, dzięki którym można pozyskać dofinansowanie do działalności gospodarczej. Równie ciekawe były kolejne wystąpienia: Grzegorza Obary, Prezesa Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju, Ramony Rott, Naczelnika Urzędu Skarbowego w Oleśnie, Kordiana Panka, Naczelnika Urzędu Celno - Skarbowego w Opolu oraz Radosława Święsa, przedstawiciela Uniwersytetu Opolskiego.
W drugiej części spotkania odbyła się Giełda Produktów Województwa Opolskiego dla Firm, która umożliwiła bezpośrednie rozmowy z przedstawicielami Opolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych, Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju i Fundacji Rozwoju Śląska. Na stoisku Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki można było uzyskać szczegółowe informację dotyczące wsparcia dla przedsiębiorców, tj. dotacji, pożyczek, dofinansowania do szkoleń i usług rozwojowych oraz ofert pośredników finansowych. 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: