Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Wielka Liga Czytelników

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu Wielka Liga Czytelników objęta honorowym patronatem Burmistrza Olesna, pana Sylwestra Lewickiego, a organizowana przez bibliotekę szkolną Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnie.

9608_0_med.jpeg
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest tworzenie mody na czytanie w szkołach i wśród rodzin. Poprzez akcję zachęcamy do odkrycia niezwykłego bogactwa czytania, które przynosi korzyści w postaci wszechstronnego, intelektualnego i emocjonalnego rozwoju dzieci i młodzieży. 
Wielka Liga Czytelników to konkurs dla zapalonych, wytrwałych czytelników. Rozpoczął się we wrześniu, a zakończył finałem 25.04.2018. W pierwszym etapie uczniowie wybierali z listy książek 10 tytułów i w trakcie domowego, rodzinnego czytania rozwiązywali testy dotyczące przeczytanych treści. Wypełnione formularze oddawali do biblioteki szkolnej, gdzie bibliotekarze sprawdzali i oceniali je wg klucza. Etap pierwszy skończył się półfinałem szkolnym i rozwiązywaniem testu do kolejnej książki. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. I-III, IV-VI i VII wzięło udział w drużynowym finale międzyszkolnym. Wzięły w nim udział drużyny ze szkół: PSP nr1, PSP nr 2, PSP w Lasowicach Wielkich, PSP w Chudobie, PSP w Laskowicach, PSP w Sowczycach oraz drużyna PSP nr 3. 
W kategorii klas I-III zwyciężyła drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie w składzie: Błażej Zajączkowski, Szymon Lukosik, Wojciech Jaguś pod opieką p. Violetty Leśniak, w kategorii klas IV-VI drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie Weronika Podzielny, Olga Adamska, Mateusz Pisula pod opieką p. Agnieszki Grajcar, a w kl. VII drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie: Natalia Tomala, Wiktoria Szymańska i Wiktoria Gajdecka pod opieką p. Joanny Jelonek i p. Anety Maryniak.
Finał międzyszkolny odbył się w bibliotece szkolnej PSP nr, która jako organizator dziękuje sponsorom, dzięki którym każdy uczestnik otrzymał nagrodę książkową.
Nasi sponsorzy to:
Pan Wilhelm Beker - OSM Olesno
Pani Sylwia Gernand - LOMA Olesno
Pan Henryk Kaczmarczyk - Firma budowlana i Stadnina Koni
Pani Katarzyna Kubacka - księgarnia NOVA Olesno
Pan Jan Rataj - Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem o. Olesno

/tekst: Agnieszka Grajcar, bibliotekarz PSP 3 Olesno/

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: