Konferencja Banku Gospodarstwa Krajowego

 
9617_0_med.jpeg
Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki był gościem specjalnym zaproszonym na Regionalną Konferencję BGK dla Przedsiębiorców i Samorządu Terytorialnego, która odbyła się w Centrum Kongresowo Wystawienniczym w Opolu...
 
...pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z udziałem Adriana Czubaka Wojewody Opolskiego. Bank Gospodarstwa Krajowego jest państwowym bankiem rozwoju, którego misją jest wspieranie rozwoju społeczno-ekonomicznego Polski, w tym przede wszystkim przedsiębiorców i samorządu terytorialnego. Konferencja była miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami lokalnych władz i biznesu, a jej celem było między innymi stworzenie płaszczyzny do nawiązywania współpracy, dzięki której samorządowcy będą bardziej przedsiębiorczy, a przedstawiciele biznesu będą w większym stopniu uwzględniali w swojej codziennej działalności element społeczny. Spotkanie miało także na celu przybliżenie uczestnikom możliwości skorzystania na poziomie regionalnym z programów rozwojowych wynikających ze Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Problematyka powyższa przedstawiona byłą przez eksperta, Wojciecha Myśleckiego - doktora inżynierii, wieloletniego pracownika naukowo-dydaktycznego na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, wykładowcy w Studium Podyplomowym „Inteligentne Sieci Elektroenergetyczne", autora kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu telekomunikacji, informatyki przemysłowej oraz zagadnień politycznych i gospodarczych. Pracę naukową łączy z aktywnością w gospodarce. Kilkakrotnie pełnił funkcję prezesa zarządu dużych spółek prawa handlowego, w tym, w 1998 roku, prezesa zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A.
Warto nadmienić, że Wojciech Myślecki był przewodniczącym i członkiem wielu rad nadzorczych, w tym Tauron PE S.A. , KGHM PM S.A., PSE S.A. . PTE Generali S.A. . Kierował i uczestniczył w wielu poważnych polskich i międzynarodowych programach gospodarczych, szczególnie w elektroenergetyce. Obecnie jest prezesem zarządu spółki doradczej Global Investment Corp.
Ważnym elementem konferencji był również panel dyskusyjny koncentrujący się wokół kwestii strategicznych dla województwa opolskiego. Uczestnikami panelu prowadzonego przez Zbigniewa Górniaka byli: Wojciech Myślecki, Roland Wrzeciono (dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki), Krzysztof Ciecióra (pełnomocnik wojewody do spraw biznesu i przedsiębiorczości) i Krzysztof Drynda (drugi wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK")
Część warsztatowa prowadzona była przez gościa specjalnego, mówcę motywacyjnego mjr. Rocco A. Spencera, który opowiedział uczestnikom, jak odnosić sukcesy na zawodowym polu walki, jak przekładać strategię i taktykę wojskową na sukcesy w życiu zawodowym. Mjr. Spencer jest emerytowanym oficerem piechoty Armii Stanów Zjednoczonych, który po przejściu na emeryturę wojskową doradza firmom amerykańskim i polskim.

 

 
×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: