Zaśpiewali i zagrali dla Mam

Pod patronatem Burmistrza Olesna Sylwestra Lewickiego, w sobotę 12 maja 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie, odbył się kolejny koncert z cyklu "Dla Ciebie Mamo".
 
9635_0_med.jpeg
Poza Miejskim Chórem OlenSis pod kierunkiem pani Kariny Duch, która jest współorganizatorem imprezy, na scenie wystąpili - Trio Appassionata z Rudy Śląskiej, Publiczne Przedszkole nr 4 w Oleśnie, Grzegorz Biernacki - tenor z repertuarem Jana Kiepury oraz Natalia Błaut.
Koncert w całości to inicjatywa charytatywna. Od samego początku założeniemorganizatorów jest umilenie czasu wszystkim mamom z okazji nadchodzącego Dnia Matki oraz propagowanie profilaktyki chorób onkologicznych.

 

W dniu tym można było skorzystać z bezpłatnych badań spirometrycznych, poziomu cukru we krwi, pomiaru ciśnienia, samobadaniu piersi (instruktarz na fantomie), symulacji alkogogli (widzenie świata oczami kogoś z zawartością 1 promila alkoholu we krwi), badanie smokolajzerem -zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Prelekcje na temat tarczycy wygłosił dr n. med. Aleksander Skoczylas.

Dodatkowo dniach 12-13 maja 2018 roku można było skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.

Gmina Olesno przekazała na rzecz loterii fantowej gadżety promocyjne Gminy oraz dwugodzinne wejściówki na "Oleską Lagunę".

 
×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: