Strażacy z OSP Borki Wielkie w Oticach

W dniach 12-13 maja 2018 roku w ramach projektu „Polsko-czeskie partnerstwo bez granic" strażacy z OSP w Borkach Wielkich wzięli udział, wspólnie ze strażakami z Otic, w dwudniowym programie społeczno-edukacyjnym w Hluczynie oraz w Centralnej Szkole Straży Pożarnej w Janskych Koupelach.

9638_0_med.jpeg

Bez%A0tytułu_4.png
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nasi strażacy wspólnie z czeskimi partnerami uczestniczyli w obchodach świętofloriańskich Gminy Opawa, zwiedzili strażnice w Hluczynie i Oticach, spotkali się ze Starostą Otic Vladimirem Tancikiem . Z wielkim zainteresowaniem wzięli udział w seminarium na temat: „System zapobiegania i ochrony przeciwpożarowej ludności w Republice Czeskiej". Wieczorem wspólne świętowanie i dyskusje trwały bardzo długo, w serdecznej i radosnej atmosferze. W niedzielę strażacy zwiedzili szkołę strażacką w Janskych i wzięli udział w seminarium na temat: „Stanowisko i zadania gminy w ramach zarządzania kryzysowego w Republice Czeskiej". 
Strażacy z Borek Wielkich wrócili bardzo zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i chętni do dalszej owocnej współpracy ze strażakami z Otic.
×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: