Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

PSP w Wojciechowie z certyfikatem "Szkoła ucząca się"

Tytuł "Szkoła ucząca się" otrzymało PSP w Wojciechowie z rąk pani dyrektor programu SUS z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jest to ogromne wyróżnienie dla szkoły na które ciężko pracowali wszyscy nauczyciele i uczniowie.
 
9642_0_med.jpeg
Relacja dyrektora PSP Wojciechów p. Małgorzaty Wiencierz:
"Nasza przygoda z Centrum Edukacji obywatelskiej rozpoczęła się już w 2013 roku w programie Ocenianie wspierające Rozwój Uczniów , to wtedy postanowiliśmy coś zmienić w naszej pracy, aby ułatwić i pomóc uczniom jeszcze lepiej się uczyć, żeby chętniej się uczyli i byli bardziej aktywni. 
W 2014 r. przystąpiliśmy do dwuletniego programu RUN - Rozwijanie uczenia się i nauczania podczas którego uczyliśmy się elementów i zasad oceniania kształtującego. Pracowaliśmy bardzo ciężko, aby zauważyć zmianę np. w postaci poprawy wyników nauczania i zadowolenia uczniów. 
Po ukończeniu programu mieliśmy niedosyt , stąd decyzja o kontynuacji szkolenia na wyższym poziomie w programie Całościowy Rozwój szkoły - poziom zaawansowany CRS 2, który dziś chcemy podsumować i w bardzo dużym skrócie Państwu przedstawić . W trakcie programu poznaliśmy strategie oceniania kształtującego, które są koncepcją na poprawienie jakości nauczania przez nauczycieli i uczenia się uczniów. W programie Szkoła Ucząca się przeszliśmy drogę od oceniania kształtującego rozumianego jako elementy OK (podawanie uczniom celów lekcji, określanie kryteriów sukcesu, praca z informacją zwrotną, zadawanie uczniom pytań kluczowych, techniki zadawania pytań , ocena koleżeńska , samoocena, współpraca z rodzicami) do strategii oceniania kształtującego traktowanych jako pomoc uczniom w uczeniu się . Kiedy pojawiły się pierwsze efekty wprowadzonych zmian to serce nam rosło. Poprawiły się oceny uczniów, zniknęły jedynki a sprawdziany po klasie szóstej nasi uczniowie pisali z wysokimi wynikami. 
To oczywiście nie koniec naszej pracy. Wiemy, że ciągle musimy się doskonalić, wprowadzać zmiany i podążać za uczniem. Wiemy, że nasze nauczanie i uczniów uczenie się to proces nieustanny i nieskończony. Musimy robić wszystko , żeby nasi uczniowie lepiej i świadomie się uczyli, czuli się w szkole bezpiecznie i byli zadowoleni ze swojej pracy.
Dziękujemy Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej za możliwość wzajemnej współpracy .Dziękujemy Pani Aleksandrze Cupok - naszej trenerce za bardzo duże wsparcie i opiekę nad naszą szkołą , za to , że traktowała nas jak partnerów i przyjaciół w projekcie. Przede wszystkim dziękuję wszystkim moim nauczycielom za akceptację moich pomysłów, za bardzo duże zaangażowanie i wzorowe wywiązywanie się z powierzonych zadań. Dziękuję, szczególnie Kasi, Agnieszce i Waldkowi, że otworzyli drzwi podczas spaceru edukacyjnego. Mam nadzieję, że spotkanie i to ważne święto szkoły zostanie na długo w naszej pamięci."
 
Gratulujemy!!
×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: