Międzynarodowy sukces uczennicy PSP w Bodzanowicach

Julia Augustuniok - uczennica klasy 7 Publicznej Szkoły Podstawowej w Bodzanowicach, otrzymała wyróżnienie w kat. film w ogólnopolskim "V konkursie historycznym o Żołnierzach Wyklętych" pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
 
9647_0_med.jpeg

W skład honorowego komitetu konkursowego wchodzili m.in.: Mariusz Błaszczak - Minister Obrony Narodowej - Przewodniczący, Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej, Jarosław Szarek - Prezes IPN, Jacek Pawłowicz - Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, Ks. Dziekan Jan Andrzejewski - Kustosz Bazyliki Świętej Trójcy w Kobyłce.
Julia wraz z opiekunem Waldemarem Szydło - nauczycielem w PSP w Bodzanowicach i w PSP w Wojciechowie, stworzyła 3 minutowy film o dowódcy KWP "Oświęcim" por. Alfonsie Olejniku "Babiniczu", który działał w okolicach Praszki i Wróblewa w 1946 r. Podczas prowadzonych poszukiwań udało  się dotrzeć do jednego z żołnierzy Babinicza mjr Wincentego Solińskiego, który opowiedział jak wraz z kilkoma żołnierzami z KWP "Oświęcim" rozbroił posterunek MO w Bodzanowicach. Konkurencja była dość spora od szkół z Polski, po polskie placówki edukacyjne w Austrii (Wiedeń), Białorusi (Grodno), Irlandii (Waterford i Cavan), Szwecji (Sztokholm), Hiszpanii (Madryt), Francji (Paryż), Grecji (Ateny) i w Stanach Zjednoczonych (Chicago, Nowy Jork).

 

Wyniki konkursu
http://komitet-pamieci-pileckiego.com/
Link do filmu
https://www.youtube.com/watch?v=0lxNmzu9WPU

Serdecznie gratulujemy!!

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: