OSP Łomnica najlepsza w Gminnych Zawodach Strażackich

W sobotnie popołudnie, 26 maja, na Stadionie Miejskim w Oleśnie przeprowadzone zostały zawody sportowo-pożarnicze, w których wystartowało 27 drużyn, czyli ponad 270 zawodników, z jednostek ochotniczych straży pożarnych gminy Olesno.

9660_0_med.jpeg

 

 

 

 

 

 

Kolejność miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

 

grupa

nazwa jednostki

wynik łączny

uzyskane miejsce

g I dziewczyny

OLESNO

996

I

 

ŁOWOSZÓW

 

986

II

g. I chłopcy

BORKI MAŁE

1022,7

I

 

BORKI WIELKIE

1019,1

II

 

BODZANOWICE

1013,2

III

 

OLESNO

990,5

IV

 

STARE OLESNO

979,7

V

 

ŁOWOSZÓW

944,5

VI

 

 

 

 

g. C kobiety

WYSOKA

116,5

I

 

ŁOMNICA

116,8

II

 

BODZANOWICE

156,1

III

 

 

 

 

g. A męska

ŁOMNICA

93,9

I

 

WYSOKA II

97,4

II

 

KUCOBY

102,4

III

 

BODZANOWICE

106,5

IV

 

WYSOKA I

107,9

V

 

SOWCZYCE

112,3

VI

 

LEŚNA

113,1

VII

 

WACHÓW

113,3

VIII

 

WACHOWICE

118,4

IX

 

BORKI MAŁE

119,7

X

 

ŁOWOSZÓW

122,8

XI

 

BRONIEC

124,9

XII

 

BORKI WIELKIE

125,5

XIII

 

BOROSZÓW

135,7

XIV

 

KOLONIA ŁOMNICKA

143,2

XV

 

STARE OLESNO

143,8

XVI

 

 

 

 

Zawody sportowo-pożarnicze to jeden z ważniejszych elementów szkolenia pożarniczego strażaków.

Otwarcie zawodów nastąpiło zgodnie z ceremoniałem pożarniczym, którego elementem jest uroczyste podniesienie flagi państwowej. Poczet flagowy wystawiła OSP Łowoszów. Zawody uświetnił występ orkiestry dętej z Borek Małych.

 

Podczas ceremonii otwarcia Sylwester Lewicki - Burmistrz Olesna powitał gości, zawodników, komisję sędziowską oraz licznie zgromadzoną społeczność gminy. Wśród zaproszonych gości na zawody przybyli między innymi: bryg. Jarosław Zalewski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie, mł. bryg. Marek Kucharczyk - Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie, st. kpt. Wojciech Wiecha - członek prezydium Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Oleśnie, Henryk Kucharczyk - Przewodniczący Rady Miejskiej w Oleśnie wraz z grupą Radnych, Jerzy Chęciński - Zastępca Burmistrza Olesna, Tadeusz Rutko - Komendant Gminny OSP.
Zawody przeprowadzone zostały w dwóch konkurencjach: sztafecie i ćwiczeniu bojowym. Rywalizacja wśród drużyn była bardzo zacięta i często o miejscu decydowały dziesiętne sekundy. 
Grupy wiekowe zawodów to: dziewczęta i chłopcy w wieku od 10 do 16 lat (dopuszcza się również drużyny mieszane: dziewcząt i chłopców klasyfikowane w grupie chłopców). 
Druga kategoria wiekowa to kobiety (wiek powyżej 16 lat) oraz mężczyźni (wiek powyżej 18 lat ale dopuszcza się młodzież od 16 lat za wyjątkiem funkcji dowódcy, rozdzielaczowego i mechanika).
Zadania wykonywane przez drużyny młodzieżowe w wieku do 16 lat i powyżej 16 lat. są różne dlatego do startu przygotowywane są oddzielne tory do sztafet i ćwiczeń bojowych. 
Zawody oceniał niemal trzydziestoosobowy zespół sędziowski składający się z przedstawicieli wszystkich startujących jednostek OSP. Komisji przewodniczył mł. asp. Rafał Wiktor z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie.
Najlepsze drużyny z rąk Sylwestra Lewickiego - Burmistrza Olesna, w poszczególnych czterech kategoriach otrzymały puchar. Zawodnicy otrzymali także okolicznościowe medale i dyplomy. Każda ze zwycięskich drużyn otrzymała również talony pieniężne z przeznaczeniem na zakup sprzętu lub umundurowania. Wartość talonów przekraczała pięć tysięcy złotych. Wszystkim zawodnikom tradycyjnie gmina Olesno zapewniła wyżywienie.
Dodatkowo w bieżącym roku nagrody o wartości jednego tysiąca złotych ufundowane zostały także przez Marszałka Województwa Opolskiego. 
Organizator imprezy pamiętał także o dzieciach. Najmłodsi mieszkańcy gminy mogli bezpłatnie korzystać z dmuchańców i animacji. Zorganizowane zostały także przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie pokazy strażackie z możliwością czynnego udziału dzieci w improwizowanych akacjach.

 

GALERIA ZDJĘĆ

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: