Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Olesno przyjmie repatriantów polskiego pochodzenia

20 czerwca 2018 r. w sali Urzędu Miejskiego, Wojewoda Opolski i Burmistrz Olesna podpisali porozumienie w sprawie udzielenia Gminie Olesno dotacji celowej z budżetu państwa na remont dwóch lokali mieszkalnych przeznaczonych dla osiedlenia się rodzin repatriantów polskiego pochodzenia.

9706_0_med.jpeg
Gmina Olesno otrzymała na ten cel wsparcie w wysokości 319.543,16 zł. W najbliższym czasie rozpoczęta zostanie procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy gruntownego remontu lokali mieszkalnych przy ul. Labora. Po niej kontynuowane będą formalności związane z przyjęciem rodzin. Nowi mieszkańcy Olesna zamieszkają u nas jeszcze pod koniec tego roku, bądź najpóźniej w pierwszym kwartale 2019 roku. 

Inicjatywa przyjęcia rodzin repatriantów polskiego pochodzenia do Olesna powstała w 2016 r. W lutym tego roku została podjęta przez Radę Miejską uchwała w sprawie zaproszenia dwóch czteroosobowych rodzin polskiego pochodzenia do osiedlenia się na terenie Gminy Olesno w ramach repatriacji. Gmina nie wskazała na konkretne rodziny. 

Zarówno Wojewoda Opolski Adrian Czubak jak i Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, podkreślali na wczorajszym spotkaniu, że pomoc rodakom, którzy wiele w swoim życiu przeszli, ciągle tęskniąc za ojczyzną, jest naszym obowiązkiem. Dlatego tym bardziej cieszy nas, że będziemy mogli spełnić to marzenie choć części z nich.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: