Rozpoczyna się rewitalizacja basenu przy ul. Kościuszki

Zamknięcie w tym sezonie basenu letniego przy ul. Kościuszki to zwiastun samych dobrych zmian. Właśnie rozpoczęły się intensywne prace związane z rewitalizacją kąpieliska. W przyszłym roku będziemy korzystać z nowoczesnego, kolorowego i bezpiecznego obiektu. Zobaczcie sami!
 

9719_0_med.jpeg

W latach 2018-2019 zmodernizowany zostanie kompleks basenów otwartych przy ulicy Kościuszki w Oleśnie. Zakończyły się już prace koncepcyjne, trwają prace projektowe. Uzyskanie pozwolenia na budowę oraz rozpoczęcie pierwszych prac remontowych, powinno nastąpić w sierpniu br. Otwarcie planowane jest przed kolejnym sezonem. 
 
 
 
W ramach modernizacji wykonane zostaną nowe niecki ze stali nierdzewnej, wyposażone w wiele atrakcji, m.in. sztuczną rzekę, ławki podwodne z masażem powietrznym, masażery ścienne, gejzery powietrzne, grzybki wodne, zjeżdżalnie dla dzieci, zjeżdżalnie dla dorosłych typu „kamikadze" i „familijne", zabawki wodne dla dzieci. Baseny zostaną otoczone trawiastą plażą. Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowane zostanie boisko do piłki plażowej oraz kort tenisowy. Najmłodszych ucieszy plac zabaw. Zadbano również o zaplecze sanitarne i gastronomiczne - planowana jest budowa pawilonu z toaletami, przebieralniami i schowkami.

Dalsze funkcjonowanie ośrodka bez kompleksowego remontu jest niemożliwe, przede wszystkim ze względu na zły stan techniczny obiektu i brak możliwości spełnienia przepisów sanitarno-epidemiologicznych.

Z tego powodu oraz w związku z planowanymi pracami, ośrodek został zamknięty w sezonie 2018. Aby zrekompensować niedogodności tym spowodowane, pływalnia „Oleska Laguna", przygotowała wiele nowych imprez i konkursów, takich jak „noc basenów", zawody pływackie czy turnieje piłki wodnej.

Przygotowaliśmy również specjalną promocję dla uczniów wszystkich szkół z terenu gminy Olesno, którzy za okazaniem legitymacji szkolnej, przez całe wakacje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 11:30 bilet wstępu na 1,5 h kupią za symboliczną ZŁOTÓWKĘ!

 Ta sama promocja dotyczy również WSZYSTKICH dzieci w wieku od 0 do 6 lat (bez wględu na miejsce zamieszkania).

Przypominamy też o otwartym Ośrodku Wypoczynkowym ANPOL, który w słoneczne dni zaprasza na kąpiele wodne. Do Starego Olesna dotrzeć można na rowerze, samochodem, a także pociągiem! Aktualny rozkład jazdy dostępny TUTAJ

Olesno zmienia się dla CIEBIE!

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: