Gmina Olesno otrzymała wsparcie na przebudowę ul. Szkolnej w Wachowicach

Gmina Olesno jest jedną z czterech gmin w wojewodztwie opolskim, która otrzymała wsparcie z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na przebudowę drogi gminnej.

 

9718_0_med.jpeg
W środę 27 czerwca 2018 r. w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, wojewody opolskiego Adriana Czubaka, wicewojewody opolskiego Violetty Porowskiej oraz zaproszonych przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego w zakresie Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

 

 

 

Podczas konferencji wojewoda podpisał 9 umów dotacyjnych (5 zadań powiatowych i 4 gminne) na łączną kwotę dofinansowania z budżetu państwa 17 409 508,39, jedną z nich podpisał Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wraz ze Skarbnikiem Gminy Anetą Sitną. 

Gmina Olesno otrzymała wsparcie na inwestycję pn. "Przebudowa drogi na terenie miejscowości Wachowice, ul. Szkolna" - wartość dotacji budżetu państwa 660 203,18 zł, tj. 80% wartości zadania.

W wyniku realizacji zadania planuje się wykonać drogę klasy "L" o nawierzchni asfaltowej na długości 1020 mb i szerokości 3,5 mb wraz obustronnymi poboczami. Zaprojektowano również zatokę autobusową wraz z peronem przystankowym, mijankę, odwodnienie za pomocą rowów otwartych. W ciągu przebudowywanej drogi zostanie wykonane nowe oznakowanie, zgodnie z opracowaną organizacją ruchu.

 

W poniedziałek, 2 lipca 2018 r., nastąpi otwarcie ofert w przetargu na wybór wykonawcy tej inwestycji.

 

Województwo Opolskie jest pierwszym w Polsce, w którym rozdysponowano środki przekazane przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: