Plac zabaw na promenadzie przekazany najmłodszym użytkownikom

Choć dzieci nie czekały na oficjalne otwarcie i już od kilku dni testowały urządzenia na swoim placu zabaw, to dopiero dzisiaj został on oficjalnie oddany do użytku. Najmłodsi szybko uporali się z "odbiorem technicznym" symbolicznie przecinając taśmy.
 
9723_0_med.jpeg
Radość w ich oczach tylko potwierdza, że to bardzo udana inwestycja, a to dopiero początek rewitalizacji oleskiej promenady! Jesteśmy przekonani, że będzie to jedna z najpiękniejszych części miasta. Prace drugiego etapu przebudowy rozpoczną się jeszcze w tym roku, a planowo zakończą w czerwcu 2019 roku. 
 
GALERIA ZDJĘĆ z otwarcia placu zabaw.
 
 
Oddany dziś plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna i zestaw do ćwiczeń tzw. street workout, to jedna z trzech części inwestycji realizowanej przez Gminę Olesno pt. „Budowa obiektów małej architektury, placów zabaw i siłowni zewnętrznych w Oleśnie". 
 
W ramach projektu powstały w Oleśnie 3 nowe obiekty infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej: przy ulicy Dworcowej, przy ul. Kilińskiego oraz właśnie na promenadzie, która dodatkowo, dzięki kolejnym dotacjom przejdzie gruntowną przebudowę.

Na promenadzie została wykonana siłownia zewnętrzna (,,rower + odwodziciel + pylon", ,,orbitek eliptyczny + koła TaiChi", ,,narciarz + stepper", ,,wyciskanie siedząc + wahadło", prasa nożna + biegacz" „twister + motyl"), STREET WORKOUT (zestaw do ćwiczeń, box mały i duży do ćwiczeń) oraz plac zabaw (zestaw zabawowy w kształcie statku wodno-żeglarskiego, huśtawki, zestawy sprawnościowe, zjazd na linie). Zamontowano również nowe ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci. 

Przy ul. Kilińskiego, na istniejącym terenie rekreacyjnym, powstała siłownia zewnętrzna (zestaw urządzeń do ćwiczeń, „rower + odwodziciel", „koło tai chi + orbitek", „narciarz + stepper", wyciskanie siedząc + wahadło", ,,prasa nożna + biegacz", ,,motyl klasyczny + twister") oraz STREET WORKOUT (zestawy do ćwiczeń, box mały i duży do ćwiczeń). 

 

 Całkowita wartość inwestycji wynosi 570 139,79 zł. 

Wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020, działanie ,,Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność" wynosi 362 779,94 zł.
×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: