Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Spotkanie ze strażakami z Wysokiej – wicemistrzami Opolszczyzny w sportach pożarniczych

9722_0_med.jpeg
Sylwester Lewicki – Burmistrz Olesna, we wtorkowy wieczór, 3 lipca, spotkał się z drużyną Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiej, która w dniu 23 czerwca została wicemistrzem Opolszczyzny podczas wojewódzkich zawodów sportowo-pożarniczych.

Start w opolskich zawodach wojewódzkich poprzedzony został zwycięstwami w 2017 roku w zawodach szczebla gminnego i powiatowego. Rangę wyniku zawodów podnosi także fakt startu w nich aż 14 drużyn reprezentujących wszystkie powiaty województwa opolskiego.

Podczas życzeń Burmistrz zaznaczył, że zwycięstwo drużyny z Wysokiej pozytywnie wpływa na wizerunek gminy Olesno w województwie. W imieniu społeczeństwa złożył podziękowania za działalność ratowniczą i służbę drugiemu człowiekowi (warto tu dodać, że Wysoka w ubiegłym roku uczestniczyła w ponad 70 akacjach ratowniczo-gaśniczych). Burmistrz życzył wszystkim strażakom zdrowia, bezpiecznych powrotów z akcji ratowniczych oraz wszelkiej pomyślności osobistej i zadowolenia z pracy zawodowej.

W spotkaniu uczestniczyli także: st. kpt. Wojciech Wiecha - członek prezydium zarządu gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Oleśnie oraz Tadeusz Rutko - Komendant Gminny OSP w Oleśnie. Strażacy otrzymali upominki w postaci urządzeń elektrycznych. Spotkanie, które odbyło się w remizie jednostki upłynęło w niezwykle sympatycznej atmosferze, a zakończyło się wspólną kolacją.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: