Otwarcie drogi dojazdowej w Starym Oleśnie

W sobotę 7 lipca 2018 r. Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki dokonał otwarcia drogi dojazdowej do Wiejskiego Centrum Kultury i remizy OSP w Starym Oleśnie.

9731_0_med.jpeg
W uroczystości uczestniczyli również: Przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Kucharczyk, Komendant Gminny OSP Tadeusz Rutko, Prezes OSP Stare Olesno Józef Nowak, członek Prezydium Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Oleśnie Wojciech Wiecha, sołtys Starego Olesna Waldemar Dragon oraz druhowie OSP.

W ramach inwestycji została wykonana droga z kostki granitowej. Koszt inwestycji to 72 000 zł, w tym 18 000 zł dotacja z Funduszu Sołeckiego.

Mieszkańcy Starego Olesna już od kilku lat mogą korzystać z Wiejskiego Centrum Kultury, które jest obiektem wielofunkcyjnym powstałym po przebudowie dawnej szkoły podstawowej. Koszt adaptacji wyniósł ponad 700 tysięcy złotych, a niemal 300 tysięcy gmina uzyskała w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na placu obok Wiejskiego Centrum Kultury powstała także siłownia oraz miejsce do zabaw i gier na świeżym powietrzu. 

Wybudowanie drogi dojazdowej to uzupełnienie brakującej infrastruktury.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: