Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Promenada odzyskuje dawny blask, zmian będzie jeszcze więcej!

Promenada przy ul. Murka w Oleśnie znów zaczyna tętnić życiem.
 
9744_0_med.jpeg
Na początku tego miesiąca zakończyła się budowa nowoczesnego placu zabaw, siłowni zewnętrznej i street workoutu, czyli urządzeń do ćwiczeń wykonywanych przy użycia własnego ciężaru ciała. Był to pierwszy etap prac związanych z rewitalizacją tego miejsca. W najbliższych dniach zakończy się procedura wyboru wykonawcy na realizację kolejnego projektu, który odmieni tę część miasta.
 
W ramach projektu pn. „Rewitalizacja stadionu miejskiego oraz rewitalizacja traktu spacerowego przy ul. Murka w Oleśnie", w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020,w ramach Osi priorytetowej X Inwestycje w infrastrukturę społeczną, działanie 10.2: Inwestycje wynikające z Lokalnych Planów Rewitalizacji, zrewitalizowany zostanie pozostały teren promendy. Poza istniejącymi siłownią i placem zabaw, ciekawie zaaranżowane zostały miejsca do wypoczynku w formie leżaków i tarasów w skarpie.
 
Aleja główna wykonana zostanie z płyt granitowych, w której co kilka metrów usytuowane zostały duże betonowe donice z roślinami. Po obu stronach alei zaprojektowano ławki, kosze na śmieci i latarnie wysokie parkowe. W środkowej części alei zaprojektowano fontannę posadzkową z dyszami spieniającym i kolorowym oświetleniem.
 
Cały projektu utrzymany jest w nowoczesnej formie. Aleja główna i strefa rekreacyjno-wypoczynkowa połączone są ze sobą w jedną przestrzeń mostkami z nawierzchni kompozytowej. Zaprojektowana zieleń będzie zdobiła teren przez cały rok. Do koncepcji wybrano rośliny cebulowe, które pokażą się jako pierwsze na wiosnę. Dobrano przede wszystkim długo kwitnące byliny oraz trawy ozdobne, które atrakcyjne będą latem i jesienią, a zaschnięte kwiatostany traw również zimą.
 
Zakończenie rewitalizacji promenady zaplanowane jest na 31.08.2019 r.
 
Całkowita wartość Projektu  pn. „Rewitalizacja stadionu miejskiego oraz rewitalizacja traktu  spacerowego przy ul. Murka w Oleśnie"9.786.956,16 zł
Łączna wartość wydatków kwalifikowanych: 7 639 801,30 zł
Dofinansowanie ze środków europejskich: 4.250.809,91 zł
Dotacja celowa z budżetu państwa: 748.676,03 zł
×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: