Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Róże Olesna 2018 rozdane!

Najbardziej doniosłym wydarzeniem obchodów Dni Olesna 2018 było rozdanie nagród - „Róż Olesna”.

9754_0_med.jpeg
Najcenniejszymi oleskimi statuetkami wyróżnieni zostali:

Anna Meryk

Jest nauczycielem. Pracę zawodową rozpoczęła w 1982 roku w Szkole Podstawowej w Borkach Małych, gdzie pełniła funkcję dyrektora. Od 1996 roku jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich. Pod czujnym okiem pani dyrektor i nauczycieli dzieci uczęszczające do szkoły zostały laureatami wielu konkursów gminnych powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Dzięki jej zaangażowaniu szkoła zdobyła liczne certyfikaty:

Uzyskane przez szkołę certyfikaty:
2013 - „Szkoła w ruchu"
2014 - „Szkoła gotowa na TIK"
2014 - „Szkoła Odkrywców Talentów"
2017- „ Szkoła Promująca Zdrowie"
2017 - „Przyjaciel Opolskiej Przyrody"
2018 - „Przyjaciel Misji"

Wykazuje się również swoją ofiarnością i bezinteresownością w licznych przedsięwzięciach z dziedziny oświaty, kultury i spraw społecznych.
Od 1991 roku pełni funkcję Przewodniczącej Parafialnego Zespołu Caritas- organizującego wiele programów charytatywnych np. wakacyjne wyjazdy dla dzieci.
Od 2009 roku sprawuje funkcję Sekretarza w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Borki Wielkie. Od 2010 roku jest także członkiem Parafialnej Rady Duszpasterskiej, w ramach której wspiera się chorych i najuboższych.
Aktywnie uczestniczy w organizacji wielu spotkań i uroczystości, a część z nich odbywa się co roku m.in. :"Spotkanie ze św. Marcinem", ‘Święto Piernika", „Jasełka i spotkania przy Szopce w Borkach Wielkich", Festyny Rodzinne. Ma duży wkład w działanie promujące tradycję śląską. W 2000 roku utworzyła przy szkole Izbę Tradycji Śląskiej. Była organizatorem spotkań w ramach cyklu „Historia lokalna". Współpracuje także z harcerzami Hufca ZHP Chorzów zapraszając ich na „Spotkania z Historią. Otrzymała miano „Przyjaciela Hufca ZHP Chorzów".
Jest inicjatorem i koordynatorem licznych projektów PROW, FIO i Działaj Lokalnie. W ramach projektu „Przekraczamy granice" nawiązała partnerstwo z Szkołą w Oticach (Czechy). 
Działalność kulturalna, oświatowa i charytatywna została wiele razy zauważona. Otrzymała m.in. nagrodę Burmistrza Olesna. 
Za całokształt pracy otrzymałam wiele podziękowań, listów gratulacyjnych, nagród i wyróżnień np.:: 
W ostatniej kadencji otrzymałam następujące nagrody i wyróżnienia:
2015 rok - Nagroda Opolskiego Kuratora Oświaty
2015 rok - January Starosty Oleskiego 
2016 rok - Złota Odznaka za Długoletnia Służbę 
2016 rok - Nagroda Ministra Edukacji Narodowej
2016 rok - Najaktywniejszy Lider Społeczności Wiejskiej (I miejsce w konkursie wojewódzkim)
2017 rok - miano „Przyjaciela Hufca ZHP Chorzów"
2018 rok - nominacja do Róży Powiatu Oleskiego - wyróżnienie Starosty

Artur Kniejski

Rodowity Oleśnianin, doktor nauk - były wykładowca Uniwersytetu Opolskiego, Wiceprezes Izby Rzemieślniczej w Opolu. Mistrz stolarski i właściciel jednej z niewielu rodzimych firm rzemieślniczych, której początki dał przed 50 laty warsztat stolarski ojca, istniejący do dnia dzisiejszego. Początkowo była to produkcja mebli na zamówienie a po 1990 poszerzono działalnośd o usługi leśne oraz rozpoczeto realizację dziesiątki inwestycji w krajach Unii Europejskiej - Niemiec, Austrii, Francji, Holandii, Belgii; przebudowując aranżację wnętrz obiektów sklepowych- meblowych, hoteli, studiów Fitness o powierzchni od 1000 m2 do 50 000 m2. Sercem firmy jest zgrana kadra menadżerska z wieloletnim doświadczeniem. Obecnie firma zatrudnia ponad 150 pracowników w różnych krajach i stale się rozwijając jest jednym z największych zakładów gminy Oleskiej. Jako właściciel fimy CRK od kilkunastu lat bezinteresownie wspiera Oleski szpital, dostarczając nowych mebli lub remontując stare na różnych oddziałach szpitalnych. Systematycznie wspiera finansowo parafię oleską i gimne imprezy oświatowo-kulturalne oraz sportowe. Swoją działalnością charytatywą wspiera także rodziy o niskich dochodach na terenie miasta.

Ernest Hober

 

Urodzony oleśnianin. W latach osiemdziesiątych działacz w Polskim Towarzystwie Turystyczno- Krajoznawczym. Organizator wielu wypraw w polskie i czeskie góry, organizator pierwszej oleskiej wyprawy trekkingowej w Himalaje. Prezes Zakładowego Koła PTTK przy zakładzie Armatura Olesno.

W latach 1981-1987 prowadził młodzieżowy zespół kościelny przy oleskiej parafii. W roku 1981 był współzałożycielem zespołu muzycznego Zodiak, który działał do roku 1990.

Były piłkarz Startu Olesno. W tej chwili działacz Oleskiego Klubu Sportowego, członek Komisji Rewizyjnej . Prowadził stronę internetową klubu oraz pełni rolę spikera podczas rozgrywek IV ligi. Od prawie 28 lat jest animatorem życia kulturalnego naszego miasta, gdzie od tylu właśnie lat jest Dyrektorem Miejskiego Domu Kultury. Organizuje i współorganizuje większość imprez miejskich, wiele z nich o randze wojewódzkiej, a nawet krajowej: Reggae Majówka, Przegląd Piosenki Poetyckiej, Festiwal Teatrów Dziecięcych, Dni Olesna i wiele innych.

Zasiada w jury wielu konkursów i przeglądów. Jest osobą o niespotykanym poczuciu humoru, która łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi. Ceniony i lubiany przez młodzież. Osoba, na której można polegać. Zaangażowany w życie kulturalne miasta, któremu poświęca także wiele prywatnego czasu. Kreuje kulturalną wizytówkę Olesna. 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Róża Olesna dla Sanktuarium św. Anny 

Podczas uroczystej mszy świętej odpustowej, pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wraz z radnymi, w imieniu mieszkańców Ziemi Oleskiej, przekazali Sanktuarium, najcenniejsze oleskie odznaczenie - statuetkę Róży Olesna 2018.

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: