Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Bez Olesna ani Róż - przewodnik turystyczny po Ziemi Oleskiej

Przewodnik turystyczny "Bez Olesna ani Róż" to kompendium wiedzy na temat Olesna oraz jego okolic. Ta nowoczesna publikacja opatrzona jest licznymi zdjęciami i mapkami oraz, rozszerzonym o obiekty sportowe, wirtualnym spacerem na płycie mini DVD. Obejmuje ona swoim zasięgiem całe miasto i gminę Olesno. Zawiera wiele danych historycznych, liczne dygresje dotyczące miejsc i związanych z nimi postaci, wyposażona jest w obszerny zestaw tzw. informacji użytkowych oraz indeks ważniejszych adresów, przydatnych nie tylko turyście. Przewodnik dzięki licznym mapkom przeprowadza turystę kilkoma trasami spacerowymi przez najpiękniejsze zakątki oleskie i umożliwia poznanie niemalże wszystkich jego zabytków. Oleskie sołectwa pokazuje od ciekawej i pięknej strony.

 

4826_0_med.jpeg
Turyści znajdą w przewodniku opisy i schematy tras rowerowych, ciekawostki przyrodnicze i wiele ciekawych informacji, które pomagają zorganizować wypoczynek na ziemi oleskiej w sposób aktywny.
Co istotne, dla gości zagranicznych, najważniejsze informacje zaprezentowane zostały w publikacji także w języku angielskim oraz niemieckim.
Publikacja wydana została przez Urząd Miejski w Oleśnie, a opracowana przez krakowskie Wydawnictwo "Amistad", specjalizujące się w literaturze krajoznawczej i regionalnej, które wydało przewodniki takich miast i regionów jak Zielona Góra, Łomża, Zabrze, Kraków, Poznań, Śląsk Cieszyński czy Małopolska.

„Z dala od zgiełku cywilizacji, w otoczeniu wspaniałych lasów leży Olesno, miasto założone w 1208 r. przez Henryka Brodatego. Zarówno w samym Oleśnie, jak i na terenie 18 oleskich sołectw znajduje się wiele ciekawych, wartych zwiedzenia miejsc i obiektów, których piękno podkreśla nieskażona przyroda. Region zaprasza też do odpoczynku nad wodą: atrakcyjnymi miejscami są zbiorniki w Kucobach i Starym Oleśnie, a także kryta pływalnia Oleska Laguna - jeden z największych i najatrakcyjniejszych na Opolszczyźnie obiektów rekreacyjno-sportowych. Liczne obiekty zabytkowe, w tym perełka architektury na skalę kraju - drewniany kościół św. Anny, bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe, trasy rowerowe, szlaki turystyczne i świetna baza rekreacyjna sprawią, że każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. 
Serdecznie zapraszam do zwiedzania naszej pięknej Ziemi Oleskiej.

Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki"


 
Przewodnik można zakupić w Oleskim Muzeum Regionalnym w godzinach otwarcia dla zwiedzających.
Oleskie Muzeum Regionalne
, ul. Jaronia 7 przy Rynku

Poniedziałek, czwartek oraz piątek: 9:00-14:00
Wtorek: 9:00-15:00
Środa: 10:00-17:00
Każda druga niedziela miesiąca: 14:00-18:00

Bez Olesna ani Róż. Przewodnik turystyczny po Ziemi Oleskiej.
Urząd Miejski w Oleśnie, Program PolskaTurystyczna.pl
Kraków & Olesno 2011 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: