Opolska Karta Rodziny i Seniora

14 maja 2014 r. w Filharmonii Opolskiej Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki brał udział w konferencji inaugurującej Opolską Kartę Rodziny i Seniora, na której to Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką wręczyli sześciu rodzinom oraz pięciu seniorom pierwsze Karty.

 

6542_0_med.jpeg
Inicjatywa uchwalenia karty dla rodzin uprawniającej do zniżek w naszym województwie  miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to ówczesny marszałek województwa opolskiego Józef Sebesta w imieniu samorządu województwa podpisał z czterdziestoma sześcioma gminami naszego regionu porozumienie w sprawie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Gminy zobowiązały się m.in. do podejmowania wspólnych działań na rzecz rodzin wielodzietnych i zastępczych oraz osób starszych, na wymianę doświadczeń i informacji, na rozwijanie rozwiązań ujętych w Karcie. W imieniu Gminy Olesno porozumienie podpisał Burmistrz Olesna Sylwester  Lewicki.

 

Pliki do pobrania:

PDFregulamin_opolskiej_karty_rodziny_i_seni_2_6542.pdf

DOCXwniosek_6542.docx

 

Jeśli mieszkasz na terenie województwa opolskiego i:

wychowujesz co najmniej dwoje dzieci w wieku do ukończenia 25 roku życia, jeżeli dziecko kontyuuje naukę 

  • lub wychowujesz jedno dziecko niepełnosprawne bez ograniczeń wiekowych, jeżeli dziecko posiada orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności
  • lub ukończyłaś/eś 65 lat 

to możesz złożyć wniosek o wydanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora.

Informacje dotyczące zniżek oferowanych przez partnerów OKRiS, regulamin i aktualne informacje o programie są dostępne na stronie internetowej: http://ssd.opolskie.pl/page/114,opolska-karta-rodziny-i-seniora.html

 

Wniosek o wydanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora można pobrać i złożyć: 

1. W Urzędzie Miejskim w Oleśnie (pokój 113), ul. Pieloka 21, 46-300 Olesno 
2. W Ośrodku Pomocy Społecznej w Oleśnie (pokój 8), ul. Jaronia, 46-300 Olesno 
3. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, ul. Piastowska 14, 46-020 Opole.

Obszerna informacja na temat funkcjonowania Opolskiej Karty Rodziny i Seniora, jak również szczegóły na temat osób uprawnionych do ubiegania się o kartę oraz zasady korzystania z niej dostępne są w załącznikach do artykułu.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: