Konferencja prasowa Burmistrza Olesna

W dniu 5 września w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa z udziałem Sylwestra Lewickiego – Burmistrza Olesna. Dotyczyła dwóch bardzo ważnych kwestii: sprzedaży kolejnych działek inwestycyjnych oleskich terenów włączonych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz zbliżającej się ogólnopolskiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa w Oleśnie.

W pierwszej części, Sylwester Lewicki poinformował zebranych dziennikarzy, że w poniedziałek, 3 września odbył się w siedzibie KSSE w Katowicach przetarg, podczas którego wyłoniono przedsiębiorcę, który uzyskał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na dwóch działkach znajdujących się w Oleśnie. Tym samym rozpoczęła się sprzedaż nowych działek oleskich terenów inwestycyjnych.

Kilka dni temu Sylwester Lewicki wraz z Andrzejem Bułą – marszałkiem województwa opolskiego - podpisał umowę na dozbrojenie terenów inwestycyjnych pod potrzeby małych i średnich firm.

Takim przedsiębiorcą jest nowy właściciel dwóch działek, który zamierza w najbliższym czasie zrealizować projekt budowy zakładu dla około 45 pracowników. Będzie to nowoczesny zakład z branży rowerowej, zlokalizowany na zbiegu ulic: Biskupickiej i Leśnej.

Wg burmistrza, jest to świetny prognostyk dalszej działalności w strefie, tym bardziej, że prowadzone są rozmowy z kilkoma lokalnymi, polskimi i zagranicznymi firmami, m.in. z branży automotive. Nadal jest w ofercie kilkadziesiąt hektarów terenów inwestycyjnych, w tym 8 h terenów gminnych i 21 h terenów należących do Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa włączonych do KSSE.

KOWR niedawno ogłosił wykaz sprzedaży sześciu działek. Inwestując w Oleśnie, przedsiębiorca otrzymuje 10% wyższą ulgę inwestycyjną, niż w innych regionach Polski, np. w województwie śląskim, a wycena gruntu jest jedną z najbardziej atrakcyjnych w całej Polsce.

Oleskie tereny są systematycznie dozbrajane. Obecnie prowadzone są prace na ulicy Częstochowskiej, będzie budowane rondo, które skomunikuje strefę z DK 11. Jeszcze we wrześniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę obwodnicy Olesna, będącej odcinkiem drogi ekspresowej S11, której węzeł zlokalizowany będzie w odległości kilkuset metrów od terenów inwestycyjnych. Wierzymy, że z tak ogromnego przedsięwzięcia, wycenionego na ponad 700 mln PLN, skorzystają olescy przedsiębiorcy.

Na początku października planowane jest spotkanie dla kilkuset przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów lokalnych oraz z podstrefy gliwickiej, organizowane przy udziale Gminy Olesno, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, KPMG International oraz Cushman & Wakefield. Celem spotkania prezentacja oleskich terenów inwestycyjnych oraz omówienie warunków korzystania z pomocy publicznej zgodnie z ustawą o wspieraniu nowych inwestycji, przy udziale m.in. przedstawicieli Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii a także Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: