Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Warsztaty „825 lat Borek Wielkich widziane oczami dzieci”

Dnia 17 września 2018 odbyły się kolejne warsztaty z ramach projektu  grantowego „825 lat Borek Wielkich i co dalej…” w ramach projektu pod nazwą  „Organizacja zajęć dla lokalnej społeczności”.

Grupy I, II, III z udziałem dorosłych realizowały temat „Poznanie legend związanych ze wsią Borki Wielkie , słuchanie legend opowiadanych przez seniorów, wykonanie prac plastycznych.  Grupa IV przedstawiła 825 – letnią historię Borek Wielkich według opracowanego scenariusza

z zastosowaniem ciekawych plansz i obrazów. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia krótkich  filmików z udziałem seniorów którzy opowiedzieli legendy i historie związane z naszą miejscowością.

Po wysłuchaniu legend i opowieści uczestnicy warsztatów

w grupach, bądź indywidualnie wykonali prace plastyczne pod nazwą „825 lat Borek Wielkich widziane oczami dzieci”.  Z prac plastycznych grupa IV zorganizuje wystawę, która będzie udostępniana w Izbie Tradycji Śląskiej.

Zapraszamy do obejrzenia.

DSC04714.jpegDSC04701.jpegDSC04669.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: