Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Rusza Program Priorytetowy "Czyste Powietrze"

W dniu wczorajszym w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbyło się spotkanie o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, dotyczące Programu Priorytetowego  NFOŚiGW „ Czyste Powietrze”.  Jest to unikatowy program, będący jednym z elementów  walki ze smogiem, którą zapowiedział rząd. Program będzie realizowany w latach 2018 – 2029. Jego budżet opiewa na 103 mld złotych.

Program skierowany jest do osób fizycznych, będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program dotyczy kosztów związanych z termoizolacją budynków jednorodzinnych i wymianą starych pieców i kotłów na kotły na: paliwa stałe, węzły cieplne, systemy ogrzewania elektrycznego, kotły olejowe, kotły gazowe kondensacyjne, pompy ciepła powietrzne, pompy ciepła odbierające ciepło z gruntu lub wody a także odnawialnych źródeł energii tj. instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Beneficjenci będą mogli liczyć na pokrycie od ok. 30 do 90 % kosztów kwalifikowanych inwestycji, których maksymalną wysokość określono na 53 tys. zł. Wysokość wsparcia zostanie uzależniona od kwoty miesięcznego dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym.

Nabór wniosków rozpoczął się 19 września. Wnioski można składać zarówno w formie elektronicznej jak i papierowej w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Zainteresowanych było wielu, sala wypełniła się niemal do ostatniego krzesła. Specjaliści WFOŚiGW w Opolu w  przystępny sposób przybliżyli założenia i zakres programu, w tym  możliwość aplikowania do programu. Zgromadzeni mieszkańcy zadawali liczne pytania, na które prowadzący odpowiadali w sposób rzeczowy i wyczerpujący.  

Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie na spotkanie. Mamy nadzieję, ze w niedalekiej przyszłości będziemy mogli obserwować wymierne efekty spotkania i że przyczynią się one do zmniejszania zjawiska niskiej emisji – by nam wszystkim żyło sie lepiej!

Więcej informacji o naborze wniosków na stronie: https://www.wfosigw.opole.pl/aktualnosci/nabor-wnioskow-w-ramach-programu-priorytetowego-czyste-powietrze

DOCXogloszenie_o_naborze.docx (93,10KB)
 

czyste powietrze.jpegczyte_powietrze_aktualnosci_2.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: