Czesław Mozil zaśpiewał na 19. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej

W sobotę 6 października 2018 r., w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się 19. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej, w którym udział wzięło 21 wykonawców. Gwiazdą wieczoru był Czesław Mozil. 

146A1409 (1).jpeg

Jury w składzie:

  • Jarosław Wasik -  przewodniczący
  • Tomasz Lewandowski
  • Krzysztof Jurkiewicz

po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych postanowiło przyznać:

wyróżnienie:

- zespół „Skrzynia Umarlaka” z Chorzowa

- Roksana Dąbrowska i Adrian Białek z Opola

  •  III miejsce dla:

- Jakuba Zuckermana z Krakowa

- Kacpra Treli z Otmuchowa

  • II miejsce - dla  Ireny Salwowskiej z zespołem /Kąty Wrocławskie/
  • I miejsce - dla Zuzy Wiśniewskiej z Torunia

Nagrodę specjalną im. Mariusza Kozioła  Jury przyznaje  Adrianowi Białkowi z Opola.

Jury postanowiło nominować do udziału w studenckim Festiwalu Piosenki'2019 w Krakowie opolski duet Roksana Dąbrowska i Adrian Białek.

Gościem Przeglądu był Czesław Śpiewa, czyli muzyczna armia Czesława Mozila. Za jurorem popularnego talent show stoją absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory.
Ich muzyka jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z nich. W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty, znalazły się także przeboje z dwóch poprzednich krążków zespołu, "Debiut" i "Pop", oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila - Tesco Value. Muzycy zabrali swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele, to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny. Nie zabrakło również przewrotnej konferansjerki Czesława Mozila, który z powodzeniem łączy bezpretensjonalny stand up z muzycznym rozmachem multiinstrumentalnego koncertu.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: