Największa i najdroższa inwestycja w historii naszego województwa powstanie w Oleśnie!

16 października 2018 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu, ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Olesna!

DSC_2059.jpeg

Z tej okazji, w środę 17 października 2018 r.,  Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki zorganizował konferencję prasową z udziałem Dyrektora GDDKiA w Opolu pana Przemysława Maliszkiewicza oraz Wojewody Opolskiego pana Adriana Czubaka, którzy szczegółowo przedstawili mediom kolejne kroki zmierzające do finalizacji oczekiwanej przez nas od wielu lat inwestycji. Jak podkreślił Wojewoda Opolski - jest to jednocześnie największa i najdroższa inwestycja drogowa w historii naszego województwa bowiem trasa omijająca miasto wzdłuż drogi krajowej numer 11, będzie mieć niespełna 25 kilometrów, a jej kosztorysowa wartość wynosi 700 milionów złotych!

Burmistrz Olesna wyraził ogromne zadowolenie, że po wielu latach rozmów z instytucjami mającymi wpływ na uzgodnienia przebiegu trasy obwodnicy oraz po konsultacjach z mieszkańcami, udało się doprowadzić do finału sprawy. Dodał, że tak samo jak dyrektor GDDKiA oraz Wojewoda Opolski, wierzy, że procedura przetargowa zostanie przeprowadzona bez komplikacji i znajdzie się rzetelny i doświadczony wykonawca, który zrealizuje to ogromne przedsięwzięcie w zaplanowanym terminie. 

Burmistrz Olesna przekonuje, że ożywienie gospodarcze przy budowie obwodnicy odczują także lokalni przedsiębiorcy - setki drogowców będzie na co dzień korzystało chociażby z miejsc noclegowych, czy też usług cateringowych, nie wspominając o firmach z branży drogowej. 

Składanie ofert w siedzibie GDDKiA trwa do 11 grudnia 2018 r. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, pierwsze prace budowlane mają ruszyć w drugiej połowie 2020 roku. Przemysław Maliszkiewicz, dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji w Opolu, uważa, że obwodnica będzie oddana do użytku na koniec 2022 roku. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a także jedno miejsce obsługi pasażera. – Trasa będzie przechodziła obok istniejącej strefy ekonomicznej, co bez wątpienia podniesie jej atrakcyjność - podkreśla Burmistrz Olesna.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: