Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Razem świętujmy stulecie odzyskania niepodległości!

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów - niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polaków, nasz kraj odzyskał suwerenność.

Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.

100.jpeg


11 listopada 2018 r. o godzinie 11:00 w kościele pw. Bożego Ciała odbędzie się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej zapraszamy wszystkich do wspólnego przemarszu pod pomnik Lotników Polskich, gdzie przy udziale żołnierzy z Jednostki Wojskowej 2286, wspólnie zaśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego.

Okolicznościowy program artystyczny przedstawią uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnie, po którym odczytany zostanie Niepodległościowy Apel Pamięci i oddana zostanie salwa honorowa.


O godzinie 17:30 zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury na artystyczną część obchodów Nardowego Święta Niepodległości.

Gwiazdą wieczoru będzie niewątpliwie jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek - Irena Santor - niekwestionowana pierwsza dama polskiej piosenki.
 Artystka zaprezentuje na scenie oleskiego domu kultury recital pn. "Punkt widzenia". W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje Artystki, piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat” oraz najnowszej płyty „Punkt widzenia”, która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serce i uznanie publiczności.

Świętujmy wspólnie i radośnie 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: