Uwaga - informujemy, że dnia 10 kwietnia 2020 r. (Wielki Piątek) Urząd Miejski będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy! 

Konkurs wierszy patriotycznych dla przedszkolaków

14 listopada 2018 r. w Wiejskim Centrum Kultury w Wysokiej, odbył się konkurs wierszy patriotycznych dla przedszkolaków, zorganizowany celem uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W konkursie brały udział dzieci z przedszkoli w Borkach Małych, Łowoszowie, Sowczycach, Wojciechowie i w Wysokiej.

Zaproszeni goście - Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, Pani Ilona Gnacy pracownik Oleska Biblioteka Publiczna oraz Pan Janusz Wojczyszyn Kierownik Wydziału Edukacji, zostali poproszeni o pełnienie roli jurorów tego konkursu. Wystąpiło 17 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: młodsza - 3, 4 i starsza 5, 6-letnia. Dzieci popisały się znajomością wielu wierszy polskich poetów, opisujących piękno naszego kraju, stolicy Warszawy oraz barw ojczystych. Przedszkolacy bardzo dzielnie deklamowali wyuczone wiersze, niektórzy z tremą, a inni nawet wystąpili w podskokach. Jurorzy mieli trudny wybór podczas oceniania małych wykonawców.

pp3.jpeg

Po długich dyskusjach przyznano:

- w młodszej kategorii wiekowej:

1. miejsce - Julia Foryta z PP w Borkach Małych

2. miejsce - Lilianna Małyska z PP w Wysokiej

3. miejsce - Maja Łabuda z PP w Sowczycach

- w starszej kategorii wiekowej:

1. miejsce - Paweł Matysik z PP w Sowczycach

2. miejsce - Krystian Marcinyszyn z PP w Łowoszowie

3. miejsce - Marta Matolicz z PP w Wojciechowie

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia: Lorenzo Letiero, Damian Pawelec, Bartłomiej Siciarz, Amelia Smyk z PP w Łowoszowie, Filip Damski i Wiktoria Wańczyk z PP w Wojciechowie, Radosław Flak i Nataniel Kulesa z PP w Borkach Małych, Tomasz Matysik z PP w Sowczycach, Grzegorz Wieczorek i Weronika Wróbel z PP w Wysokiej.

Wielkie brawa dla wszystkich Maluchów! 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: