Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja dot. dofinansowania do wymiany źródeł ciepła w Gminie Olesno

W odpowiedzi na zaproszenie do składania ankiet dotyczących likwidacji wysokoemisyjnego źródła ciepła i zmianę systemu ogrzewania na ekologiczny – mieszkańcy Gminy Olesno złożyli aż 108 deklaracji!

W związku z tak wysokim zainteresowaniem Gmina Olesno złoży wniosek o dofinansowanie tych inwestycji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014 – 2020, Działanie 5.5. Ochrona powietrza.

Zgodnie z harmonogramem – nabór zostanie rozstrzygnięty w czerwcu 2019 r. Pomimo dużego zainteresowania w innych samorządach województwa opolskiego, dołożymy wszelkich starań, aby udało się pozyskać pieniądze dla mieszkańców naszej Gminy!

Zgodnie z zapisami  w ankietach, złożenie deklaracji nie jest jednoznaczne z uczestnictwem w Projekcie. Na etapie oceny formalnej i merytorycznej wniosku o dofinansowanie niektóre deklaracje mogą zostać odrzucone jako nie spełniające wymagań Programu. Może się również zdarzyć, że właściciele nieruchomości z różnych względów, zrezygnują z realizacji inwestycji.

Dlatego planowane jest stworzenie listy rezerwowej!

Zachęcamy wszystkie osoby, które jeszcze nie złożyły deklaracji, a planują w okresie najbliższych 2,5 roku zrealizować inwestycję, do składania ankiet. Inwestycje usunięte z listy podstawowej zostaną zastąpione inwestycjami z listy rezerwowej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

O55A8938 kopia.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: