Polacy z Kazachstanu zamieszkali w Oleśnie

W końcu w Polsce! - to pierwsze zdanie jakie wypowiedzieli  zgodnie wszyscy członkowie rodziny repatriantów z Kazachstanu, którzy od 20 grudnia 2018 r. są oficjalnie mieszkańcami Olesna! Są nimi rodzice z szesnastoletnim synem oraz  ich starszy syn z żoną i dwuletnią córeczką. 

Mówią, że spełniło się ich marzenie, i w końcu z optymizmem patrzą w przyszłość, bo przecież wrócili do kraju swoich przodków, by rozpocząć nowe, lepsze życie. 

rk.jpeg

Fot. Spotkanie z rodzinami repatriantów w gabinecie Burmistrza Olesna 

Gmina Olesno od kilku lat przygotowywała się na to przyjęcie. Z rządowego programu "Pomoc dla repatriantów" otrzymaliśmy prawie 320 tysięcy złotych na wyremontowanie i wyposażenie dwóch lokali mieszkalnych, należących do zasobów gminy. Następnie w październiku ubiegłego roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wytypowało dwie trzyosobowe rodziny, które przyjęły propozycję zamieszkania w Oleśnie. 

Dzięki ich szybkiej decyzji o przeprowadzeniu się na stałe do Polski, minione Święta Bożego Narodzenia, mimo, że daleko od krewnych, były wyjątkowe. W dniu przylotu w nowych mieszkaniach przywitał ich Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki zapewniając o tym, że mogą liczyć na wszelką pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności i zaadaptowaniu się w nowym miejscu. 

Na dowody życzliwości ze stron mieszkańców Olesna nie trzeba było długo czekać. Jeszcze przed Wigilią, dzięki spontanicznej akcji, udało się zorganizować i dostarczyć wózek dla najmłodszej dziewczynki i sporo innych świątecznych prezentów, co wywołało prawdziwe wzruszenie na ich twarzach i łzy szczęścia. 

Raz jeszcze serdecznie witamy w Oleśnie i wierzymy, że to właśnie Olesno, będzie tym właściwym miejscem do życia!

DSC_0207.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: