Gmina Olesno w projekcie dla czystego powietrza

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, w czwartek 17 stycznia 2019 r. Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, podpisał deklarację o współpracy z 26 opolskimi gminami przy projekcie, którego celem jest stworzenie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego.

Samorząd województwa opolskiego jest jedynym w Polsce, który do końca tego miesiąca złoży kompleksowy projekt do programu LIFE w Komisji Europejskiej. Projekt przeszedł już pozytywnie pierwszy etap weryfikacji.

Głównym celem projektu jest lepsze i skoordynowane działanie na wszystkich szczeblach administracji publicznej w regionie. Mieszkańcy zyskają między innymi wsparcie wykwalifikowanych doradców, którzy pojawią się w każdej gminie i będą pomagać w wyborze ekologicznego źródła ciepła. Będzie także wspólna dla całego regionu aplikacja, dzięki której będzie można śledzić zanieczyszczenia powietrza. We wszystkich gminach województwa – nie tylko tych partnerskich – będą zainstalowane czujniki powietrza.

Projekt ma kosztować 2,8 mln euro, z czego 55 proc. ma wyłożyć Unia Europejska.

 

/Żródło: UMWO/

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: