Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Rozmawiali z rodzicami o rozwoju dzieci

W sobotę 9 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Olesnie, odbyła się konferencja pt. "Jak wspierać rozwój dziecka od najmłodszych lat?", której organizatorem było Stowarzyszenie Pozytywka Olesno.

Konferencja przeprowadzona została zgodnie z założeniami projektu realizowanego w ramach II Edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego "Nadzieja na lepsze jutro, rehabilitacja i terapia psychologiczna dla dzieci i ich rodzin".

W programie konferencji znalazły się prelekcje psychologa klinicznego, neurologopedy oraz fizjoterapeuty NDT Bobath, zaś w drugiej uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów.

Jak przyznała Martyna Janik, wiceprezes Stowarzyszenia Pozytywka, frekwencja pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Wielu rodziców na spotkanie zabrało ze sobą dzieci, które skutecznie rozluźniły atmosferę i ośmieliły dorosłych do zadawania pytań i dyskusji na nurtujące ich tematy dot. rozwoju dzieci.

Obecny na spotkaniu Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki zapewnił, że dołoży starań, by tego typu spotkania odbywały się w naszym mieście zdecydowanie częściej, a wszelkie inicjatywy służące rodzinom, będą wspierane przez samorząd. 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: