Redbad Klynstra-Komarnicki gościem specjalnym XIX Szkolnych Konfrontacji Teatralnych

9 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Oleśnie odbyły się XIX Szkolne Konfrontacje Teatralne.  Na scenie wystawiono 14 spektakli, które oceniało Jury w którego składzie znalazł się aktor Redbad Klynstra-Komarnicki.

Jury w składzie: Artur Majer (przewodniczący), Sławomir Kuźnicki, Redbad Klynstra -  Komarnicki, Jolanta Lewicka, Klaudia Smyk, Beata Zug, Iwona Baldy, Joanna Kraus, Karolina Papiorkowska - Dymet obejrzało następujące spektakle:

Tacy nie inni – „ La femme ideale”                klasa IIa

A imię ich 20 i 4 –„ Imponderabilia”             klasa IIIc

Nieperfekcyjni –  „W ramie”                            klasa Ib

1/3 a „Czysta forma”                                      klasa IIIa

D- squaw – „Stumilowy las”                           klasa IId

Wiecznie nieobecni – „Weltschmerz ”          klasa IIId

Kurtyna „Polish love story”                             klasa I c

ABCDepresja – „Nieżycie”                               klasa IIIb

Czarna Karta –„ Iudicium”                              klasa II b

Dzieciaczki  Gabrysi – „Królewna z wieży”   klasa II c

Wyznawcy Kazoo – „Lustro”                          klasa I d

Koloch Jugend – „Crime”                                klasa I a

Panienki spod studzienki  „Mama”   

Dameda – „4 części i ja”              Daria Grabińska

Jury postanowiło nominować następujące osoby (pogrubione pozycje zwycięskie).

Najlepsza scenografia:

  1. Kevin Malecha, Angelika Bialoskowska  - „Impondarebilia”
  2. Michał Kulesa, Anna Kurpiel  - „W ramie”
  3. Gloria Nocuń „ Stumilowy las”
  4. Alicja Hassinger , Marzena Rzeźniczok -  „Nieżycie”
  5. Iga Wiercińska – „Iudicium”
  6. Martyna Hałupka, Wiktoria Świerc, Wiktoria Jurczyk – „Królewna z wieży”
  7. Magdalena Tkacz  - „Mama

Najlepszy scenariusz:

  1. Anna Krysik  –  ”Imponderabilia”
  2. Anna Kurpiel  - „ W ramie”
  3. Gloria Nocuń – „Stumilowy Las”
  4. Alicja Hassinger – „Nieżywe”
  5. Nicola Bensch, Bartek Helios – „Królewna z wieży”
  6. Nicola Zug  - „Lustro”
  7. Magdalena Tkacz  - „Mama”

Najlepsza reżyseria:

  1. Anna Krysik , Natalia Baumert – „Imponderabilia”
  2. Anna Kurpiel – „W ramie”
  3. Alicja Hassinger – „Nieżycie”
  4. Nicola Bensch, Bartek Helios – „Królewna z wieży”
  5. Daria Grabińska – „4 części i ja”

Najlepsza drugoplanowa rola męska:

  1.  Patryk Augustyniok za rolę Karola w spektaklu   „La femme ideale”
  2. Marek Ogrodnik za rolę Ziomala w spektaklu  „ Polish love story”  
  3. Jonatan Latusek za rolę Piątki w spektaklu „Nieżycie”
  4. Mateusz Gil za rolę Loverboya  w  spektaklu Królewna z wieży”        

Najlepsza pierwszoplanowa rola męska:

  1. Bartosz Jeziorowski za rolę Chłopaka  w spektaklu  „W ramie”
  2. Bartosz Wiecha za Osobę 5 w spektaklu „ Czysta forma”
  3. Michał Wiendlocha za rolę Lekarza w spektaklu „Weltschmertz”
  4. Kacper Świerczek za rolę Asystenta w  spektaklu „Weltschmertz”
  5. Maksymilian Klima za rolę  Klauna I w spektaklu „ Nieżycie”

Najlepsza drugoplanowa rola żeńska:

  1. Roksana Huć z a rolę Siostry w spektaklu  „ W ramie”
  2. Ewa Konieczna za rolę w spektaklu  „ Czysta forma”
  3. Aleksandra  Brzęczek za rolę Kłapouchego w spektaklu „ Stumilowy las”
  4. Weronika Syma za rolę Prosiaczka w spektaklu „Stumilowy las”
  5. Andrea Pownuk za rolę  Śpiewaczki w spektaklu „Weltschmertz”
  6. Magdalena Pownuk za rolę Dziewczyny z kucykami w spektaklu „Polish love story”
  7. Gabriela Janicka za rolę Matki w spektaklu „Królewna z wieży”
  8. Wiktoria Pielok za rolę Zdrady w spektaklu „Iudicium”
  9. Magdalena Tkacz za rolę Sumienia, Grzechu w spektaklu „Mama”             

Najlepsza pierwszoplanowa rola żeńska

  1. Zofia Jelonek za rolę Julii w spektaklu „La femme ideale”
  2. Anna Respondek za rolę Królika w spektaklu „Imponderabilia”
  3. Alicja Figurniak za rolę Poety w spektaklu „Czysta forma”
  4. Gloria Nocuń za rolę Tygrysa w spektaklu „Stumilowy las”
  5. Laura Kacała  za rolę Sowy w spektaklu „Stumilowy las”
  6. Daria Grabińska za rolę Klauna II w spektaklu  „Nieżycie”
  7. Nicola Bensch za rolę prezenterki w spektaklu „Królewna z wieży”
  8. Anna Hassinger za rolę Wandy Edris w spektaklu „Crime”
  9. Daria Grabińska za rolę w spektaklu „4 części i Ja”

Najlepsze spektakle:

III miejsce-  D- squaw – „Stumilowa las” 

II miejsce – ABCDepresja – „Nieżycie”   -                           

I miejsce –  A imię ich 20 i 4 –„ Imponderabilia”

Nagroda specjalna Jury  -  A imię ich 20 i 4 –„ Imponderabilia”

Nagroda publiczności Dzieciaczki  Gabrysi – „Królewna z wieży”    

Wyróżnione plakaty

Tymoteusz Jagieła„ La femme ideale” -              

Marzena Rzeźniczok -  „Nieżycie”

Iga Wiercińska  –„ Iudicium” – nagroda specjalna

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: