Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Oleska "dwójka" nawiązała współpracę z niemiecką szkołą

DSC03108.jpeg

W dniach 21 – 24 marca br. dyrektor PSP nr 2 Jerzy Jeziorowski z wicedyrektorem Cezarym Łuczakiem gościli z roboczą wizytą w partnerskim mieście Olesna – niemieckim Arnsbergu.

Celem wyjazdu było nawiązanie kontaktów z Agnes-Wenke-Schule, nowym typem szkoły drugiego stopnia,  obejmującym klasy V-X i opierającym się autorskiej koncepcji nauczania.

Rozmowy z dyrektorem Andreasem Schauerte dotyczyły ewentualnej współpracy i możliwości zorganizowania w najbliższych latach międzynarodowej wymiany młodzieży pomiędzy PSP nr 2 w Oleśnie i nową szkołą w Arnsbergu.

Nad organizacją i przebiegiem wizyty dyrekcji oleskiej „Dwójki” w Arnsbergu czuwała wiceburmistrz Erika Hahnwald, wieloletnia przyjaciółka i orędowniczka partnerskich kontaktów pomiędzy naszymi miastami.

Jerzy Jeziorowski i Cezary Łuczak spotkali się również z burmistrzem Arnsberga Ralfem Paulem Bittnerem, który wyraził zadowolenie i nadzieję na owocną współpracę pomiędzy szkołami. W ramach pobytu dyrektorzy „Dwójki” zwiedzili z przewodnikiem miasto i lokalne muzeum.

Jesienią planowana jest rewizyta w Oleśnie.

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: