Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Borecka Majówka z Orkiestrą Dętą

W niedzielne popołudnie, 19 maja, w Borkach Wielkich odbyła się „Borecka Majówka z Orkiestrą Dętą”, której organizatorem była Orkiestra Dęta Borki Wielkie -  Boreckie Towarzystwo Muzyczne. Planów organizatorów nie zakłóciły dwie ulewy, które przeszły nad Borkami.

W programie od godz. 14.00 do godz. 15.00 były  przemarsze orkiestr spod kościoła parafialnego na boisko sportowe szkoły podstawowej. O godz. 15.00 rozpoczęły się koncerty orkiestr z Gorzowa Śląskiego, Łowkowic, Borek Wielkich, Bazan, Radłowa oraz Big Roll Bandu. Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Respondek z kabaretu „Rak”. Imprezę zakończyła zabawa taneczna. Dodatkowo, były wystawy, prezentacje firm, atrakcje dla dzieci.

Wśród zaproszonych gości w majówce uczestniczyli między innymi: Sylwester Lewicki - Burmistrz Olesna wraz z małżonką, Jerzy Chęciński – zastępca burmistrza, Vladimir Tancik – Starosta Otic w Republice Czeskiej wraz z małżonką, Henryk Kucharczyk – przewodniczący Rady Miejskiej w Oleśnie wraz z małżonką, Marek Leśniak – Radny Rady Miejskiej w Oleśnie, Damian Hutsch – radny powiatu oleskiego, Maria Kurpiel – sołtys Borek Wielkich, ks. Walter Lenart – proboszcz parafii Olesno, O. Salezy Szuper OFM – proboszcz parafii Borki Wielkie, Anna Meryk – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej     w Borkach Wielkich, Maria Świtała – dyrektor Publicznego Przedszkola w Borkach Wielkich.

Była to realizacja projekt pod nazwą: „100 muzyków na 100-lecie Niepodległości” Finansowanego z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego. 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: