Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Jak dobrze mieć sąsiada

Lokalne Partnerstwa PAFW 2018-2019pawf.png

ZAMYKAMY PROJEKT...

W środę 12 czerwca br. odbyło się spotkanie wstępnie podsumowujące realizację projektu JAK DOBRZE MIEĆ SĄSIADA – OLESKO – KLUCZBORSKIE INSPIRACJE. Z otrzymanej dotacji (20 tys. zł.) udało nam się wykonać już większość zadań, pozostała część – w najbliższym czasie.

Środki na ten cel przekazała Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności poprzez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. 

W uroczystości podsumowania projektu - z ramienia samorządów lokalnych udział wzięli  panowie: Dariusz Morawiec – wiceburmistrz Miasta Kluczbork, Janusz Wojczyszyn – sekretarz Gminy Olesno i Norbert Hober – naczelnik Wydz. Promocji i Rozwoju Gospodarczego Starostwa Powiatowego w Oleśnie. Obecnością swoją zaszczycili nas także przedstawiciele instytucji i firm zaproszonych do współpracy. 

\W programie spotkania było zwiedzanie sanktuarium św. Anny i Siedmiu Źródeł (z prelekcją Oleskiego Muzeum Regionalnego), prezentacja multimedialna projektu, scenka ze spektaklu „Mały Ludzik i róże”, którą przygotowała Maria Mitrenga, piosenka tytułowa w wykonaniu zespołu wokalnego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oleśnie oraz mini – koncert solistów Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej  w repertuarze Kabaretu Starszych Panów i wiele ciepłych słów, a dzień był wyjątkowo upalny. Spotkanie prowadziła pani Katarzyna Suchara.

Po poczęstunku pokazaliśmy naszym gościom to urokliwe miejsce w dolince.

PODSUMOWUJĄC. Dzięki projektowi  dwukrotnie gościliśmy kluczborczan w Oleśnie (20 lutego
 i 12 czerwca), wykonaliśmy mapki trasy rowerowej pomiędzy naszymi gminami oraz tablice z tą trasą
i atrakcyjnymi miejscami, które warto zwiedzić w obu gminach. Naszym partnerem strategicznym w tej inicjatywie jest Urząd Miejski w Oleśnie i dzięki dobrej współpracy rozpoczęliśmy  urządzanie dolinki nad Stobrawą, nad rzeką łączącą obie gminy. Mamy tam już 4 ławki zakupione w ramach projektu, w/w  tablicę  i 2 ule z Kluczborka, podarowane jako symbol naszego współdziałania w projekcie. Urząd Miejski
w Oleśnie ma w swoich planach   ciekawe propozycje dalszego urządzenia tego miejsca.

Zakładamy, że w dolince nad Stobrawą powstanie m.in. przestrzeń edukacyjna, relaksacyjna, sportowa. Docelowo rozszerzy się ruch turystyki rowerowej. Liczymy na to, że partnerstwo lokalne,
w którym wzięło udział wiele instytucji i firm - będzie się dalej rozwijać.

Przed nami w projekcie jeszcze udział w Opolskim Jarmarku Folkloru 22 czerwca w Kluczborku (zapraszamy, mamy  wolne miejsca w busie).

Grupa Inicjatywna, której liderem jest Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Maria Mitrenga, Maria Podgórska)  w Oleśnie  realizowała to przedsięwzięcie  z Miejskim Domem Kultury w Oleśnie (Ernest Hober), Publiczną Szkołą Podstawową w Wojciechowie (Waldemar Szydło) orazze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Dolina Stobrawy"  z Kluczborka (Ewa Tabędzka).

ZROBILIŚMY WSPÓLNIE KAWAŁ DOBREJ ROBOTY.

PODZIĘKOWANIA DLA  WSZYSTKICH NASZYCH LOKALNYCH PATNERÓW.

 

W imieniu Grupy Inicjatywnej

Maria Podgórska

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: