Turniej Oldbojów w Borkach Wielkich w ramach projektu "Cieszy nas piłka!"

pl-cz.jpeg

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska.  Przekraczamy granice.

 

W ramach współpracy polsko – czeskiej w Gminie Olesno w Borkach Wielkich realizowany jest projekt „Cieszy nas piłka”. W ramach projektu dnia 29 czerwca 2019 roku na boisku szkolnym odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów. Gospodarzem imprezy był LZS Borki Wielkie. Turniej otworzył Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki. Witając Oldbojów z kraju i z zagranicy Burmistrz życzył wszystkim wygranej, w ramach zdrowej rywalizacji. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”, według maksymy „Wygrać to nieważna sprawa, najważniejsza jest zabawa”.

Wszystkim wygranym na zakończenie Turnieju puchary wręczył pan wiceburmistrz Olesna - Jerzy Chęciński.

Drużyna Boreckich Oldbojów zajęła III miejsce.

Po wspólnym obiedzie rozpoczęła się biesiada, która trwała do późnych godzin wieczornych. Sportowcom towarzyszyła Borecka Orkiestra Dęta oraz pięknie śpiewające Ania Brodacka i Julia Witek. Na turniej i biesiadę przybyli starosta Otic Vladimir Tancik, pani sołtys Borek Wielkich Maria Kurpiel, pani sołtys Wojciechowa Edeltrauda Zug, pan radny Marek Leśniak oraz liczni mieszkańcy Borek Wielkich, Wojciechowa i Wysokiej. Koordynatorem projektu jest pani Anna Meryk.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: