Zaproszenie na bezpłatne badanie profilaktyczne

SZANOWNI PAŃSTWO,

Szpital Wojewódzki w Opolu przy ul. Katowickiej zaprasza na badania kolonoskopowe w Pracowni Endoskopowej w „Programie badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego" (finansowanym przez Ministerstwo Zdrowia). Badanie profilaktyczne oraz preparat do przygotowania są bezpłatne. W badaniu mogą wziąć udział bez skierowania:

osoby w wieku 50-65 lat, osoby w wieku 40-65 z dodatnim wywiadem rodzinnym w kierunku raka jelita grubego, osoby bez objawów sugerujących raka jelita grubego, które nie miały kolonoskopii w ostatnich 10 latach w ramach Programu przesiewowego, nie trzeba być ubezpieczonym, wystarczy PESEL. Kolonoskopia to obejrzenie „od środka" całego jelita grubego za pomocą giętkiego instrumentu wprowadzonego przez odbyt. Do badania trzeba odpowiednio oczyścić jelito - dokładna instrukcja będzie udzielona po ustaleniu terminu badania. Badania wykonywane są przez bardzo doświadczonych lekarzy.

Profilaktyczna kolonoskopia:

  • zmniejsza ryzyko zgonu z powodu raka jelita grubego o 60 - 90%
  • wykrywa bezobjawowego raka u 1 na 125 badanych
  • wykrywa polipy u ponad 25% badanych, a dzięki ich usunięciu zmniejsza ryzyko
  • zachorowania na raka jelita grubego,
  • jest bezpieczna, wykonywana w ośrodkach, których jakość jest monitorowana
  • w szczególnych wypadkach (wskazania określone przez Ministerstwo Zdrowia)
  • może odbyć sig w znieczuleniu, wymagane są wtedy aktualne badania krwi.

Tryb zgłaszania się na badania:

kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00 - 17.00 pod numerem tel. 506 218 413 lub osobisty w Pracowni Endoskopowej przy ul. Katowickiej 64 (wysoki parter), odbiór w Pracowni preparatu do przygotowania wraz z instrukcją stosowania oraz wypełnienie ankiety (dostępnej również na stronie internetowej www.szpitalopole.pl).

Szczegółowe informacje o przesiewowych badaniach kolonoskopowych pod numerem tel. 506 218 413 od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00 - 17.00.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W PROGRAMIE

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: