Gmina Olesno otrzymała MILION ZŁOTYCH dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Są to kolejne środki zewnętrze uzyskane na tę inwestycję. Część środków pochodzi z wcześniej uzyskanej już, 5-milionowej dotacji z UE, obejmującej modernizację stadionu i oleskiej promenady.

Modernizacja zaplecza sportowego to jeden z etapów kompleksowej modernizacji Stadionu Miejskiego, przy ul. Wachowskiej w Oleśnie, największej w historii tego obiektu. Stadion, poza drobnymi pracami remontowymi, od ponad 40 lat nie był poddawany tak gruntownej przebudowie i rewitalizacji, jak ma to miejsce w tym roku.

Jest to obiekt o szczególnym znaczeniu dla sportu, nie tylko naszej lokalnej społeczności, dzieci, młodzieży, ale również dla całego powiatu i regionu opolskiego. Jako jedyny w powiecie oleskim posiadać będzie bieżnię sześciotorową o długości 400 m z nawierzchni tartanowej z odcinkiem prostym o dł. 130m. Oprócz tego  w ramach inwestycji Stadion Miejski zyska przebudowane, pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną (64 m x 100 m) o nawierzchni z naturalnej trawy i piłkochwytów, nowe boiska treningowe, rzutnię do rzutu dyskiem, oczepem, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoku wzwyż, skocznię do skoku w dal i trójskoku, korty tenisowe oraz urządzenia sprawnościowe.

Zaplecze sportowe wraz z trybunami na Stadionie Miejskim w Oleśnie będące przedmiotem opisywanej dotacji z MSiT to nowy obiekt powstający w miejscu starego budynku szatniowego i trybun, które ze względu na zły stan techniczny wymagały rozbiórki. Oprócz nowego zaplecza sportowo-sanitarnego zyskamy nowe trybuny, na stropie budynku częściowo zadaszone.  Widownia przeznaczona będzie dla 528 osób - zadaszenie części widowni obejmować będzie 192 miejsca. Dla osób niepełnosprawnych zaprojektowano stanowiska na widowni ziemnej. Budynek zaplecza służyć będzie jako zaplecze dla sportów uprawianych na stadionie - przede wszystkim piłki nożnej. Po zakończeniu modernizacji płyty stadionu i wykonaniu urządzeń lekkoatletycznych oraz kortu tenisowego- również jako zaplecze dla sportów lekkoatletycznych oraz tenisa.

Bardzo cieszymy się, że obiekt zostanie wkrótce przekazany do użytkowania. Życzymy wielu sukcesów sportowych naszym zdolnym dzieciom, młodzieży oraz miłych wrażeń wszystkim mieszkańcom, gościom, sportowcom, amatorom sportu, którzy zechcą odwiedzić nasz obiekt skorzystać po jego modernizacji.

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: